"Final-Four’a Alıştık Kupayı istiyoruz" (GÜNEŞ)

Kadınlar CEV Şampiyonlar Ligi’nde rekor kırarak toplamda 10. Kez Final-Four’a kalan VakıfBank’ın güzel oyuncusu Melis Gürkaynak, final heyecanını, hayatına dair merak edilenleri GÜNEŞ’e anlattı…

"Final-Four’a Alıştık Kupayı istiyoruz" (GÜNEŞ)

Kadınlar CEV Şampiyonlar Ligi’nde rekor kırarak toplamda 10. Kez Final-Four’a kalan VakıfBank’ın güzel oyuncusu Melis Gürkaynak, final heyecanını, hayatına dair merak edilenleri GÜNEŞ’e anlattı…

VakıfBank olarak üst üste 6. Kez toplamda 10. defa Final-Four’a kaldınız. Nasıl hissediyorsunuz?

6. Kez üst üste Final-Four’a kalmamız çok kolay gibi görünüyor ya da basit bir olaymış gibi algılanıyor ama aslında çok zor bir şey. Çok büyük bir istikrar gerekiyor. Klasik olacak belki ama sezonun başından beri çok üst derecede antrenman yapıp, çok üst düzey çalıştık. Final-Four’a gitmek artık bizim için başarı değil, tam tersine orada şampiyon olmak bizim için başarı ama Final-Four’da 6. kez üst üste olmak kulüp için önemli bir şey.

FİNALDE G.SARAY’I İSTERİM
Final-Four’da iki takımla (Galatasaray ve VakıfBank) mücadele edeceğiz. Finalde Galatasaray’ı rakip olarak ister misin?


Galatasaray çok dinamik, eğer ritim tutturursa çok tehlikeli bir şekilde oynayabilen bir takım. Biz üst üste maçlar oynadık Galatasaray’la ve yendik. Bu bizim için çok önemli bir avantaj. Psikolojik bir avantajımız var ama son oynadığımız maç uzun süre hiç birimizin unutamayacağı bir karşılaşma... Çok kritik anların olduğu, çok üst düzey voleybolun oynandığı ve sayıların birbirine yakın olduğu bir maçtı. Hepimizin akıllarında bu maç kalacak diye düşünüyorum. Ne olursa olsun belki 10 kez de oynasak 10 kez de yensek Galatasaray’ı, Final-Four’da özellikle Şampiyonlar Ligi maçına çıkmak ayrı bir motivasyon. Eminim onlarda çok farklı bir motivasyonla çıkacak, biz de çok farklı motivasyonla çıkacağız. O yüzden bundan önce oynanan maçların avantaj sağlayacağını düşünüyorum ama çok da etkileyeceğini düşünmüyorum. 

Şampiyonlar Ligi’nde yarı finalde karşılaşacağınız İtalyan rakibi hakkında düşüncelerin nelerdir?

İtalyanlar çok kuvvetli ve çok çabuk oynayan bir takım. Özellikle köşelere çok çabuk oynuyorlar. Bizim eski oyuncumuz onlarda ve sakatlandı, oynayamıyor ama onun yerini dolduran çok iyi oyuncular var. Bu tarz takımlarla oynamak bizim için aslında iyi. İtalya ligi çok daha farklı ve şu anki rakibimizde tıpkı Galatasaray gibi. Birbirleriyle takım halinde oynadıklarında çok kuvvetli bir takım olduklarını düşünüyorum. Biz hazırlanmaya başladık. Videolar izliyor, antrenmanlar yapıyoruz rakibimize göre. 

Giovanni Guidetti nasıl bir koç? İdman temposuna ayak uydurabiliyor musunuz?

Antrenman temposu çok ağır. Bunu ben söylemiyorum. Vakıfbank’a gelen ve Giovanni’yle çalışan herkes söylüyor. Ben uzun yıllardır Giovanni’yle çalışıyorum. Artık neyi ne zaman yapacağını ezberledim. Ancak sürekli kendini yenileyen bir antrenör. Ben 10 senedir Giovanni’yle çalışıyorum ama 10 sene önceki Giovanni’yle şimdiki Giovanni arasında çok fark var. Biz nasıl kendimize bir şeyler koyuyorsak, aynı şekilde Giovanni de kendini geliştiriyor. Antrenmanın süresini çok uzun tutsa da Giovanni’yle antrenman yapmak çok keyifli. Hani sıkıldığım aynı şeyi mi yapıyorum dediğim olmadı hiçbir zaman. Giovanni’yle çalışmak çok büyük bir keyif. Giovanni çalıştığım antrenörler arasında ilk sırada yer alır. Özel bir antrenör. 

VOLEYBOLA HOBİ OLARAK BAŞLADIM
Neden Voleybolu tercih ettin?


Babam eski tenisçi. Ben de tenisle başladım. Bir iki yıl tenis oynadım, kardeşimle birlikte. Sonra sıkıldım. Annem beni baleye yönlendirdi. Annem her zaman prenses gibi balerin olmamı istedi. Ama hiç hoşuma gitmedi. Cumartesi, Pazar geldi mi ağlıyordum, istemiyorum diye. Sonra boyum uzun diye beni Voleybola yönlendirdiler. Hoşuma gitti. Hiçbir zaman ailemin profesyonel voleybolcu olsun ya da profesyonel sporcu olsun diye yönlendirdiği bir şey değildi, benim için voleybol bir hobiydi. Ama zaman geçtikçe iş ciddiye bindi. 

Ankara’dan İstanbul’a gelişin nasıl oldu?

Yıllardır ben Vakıfbank’ta oynuyorum. Ankara’dayken İstanbul teklif etti. Bizim için de cazip geldi, güzeldi. Voleyboluma bir şey koymak adına İstanbul’a taşındık. 

Vakıfbank’ta 11 kupa kaldırdın, senin için en özeli ve en önemlisi hangisiydi?

2011 Kupası benim için en özeli… Bizim için ilk kupaydı. Belki beklentilerin düşük olduğu sezondu. Çok iyi bir takımdık. Her zaman söylüyorum VakıfBank’ın aile yapısı çok iyi. Aile gibi bir kulübüz. O sene bunun avantajını çok hissettim. Ondan sonraki senelerde de aynıydı ama o sene anladım ki takım olmak çok farklı bir şey. İyi oyuncu, iyi antrenör olabilirsiniz ama takımla birlikte bir şeyler yapmanın tadını ilk o zaman aldığımı düşünüyorum. 

ÜNİVERSİTENİN FAYDASINI GÖRDÜM
Takımda üniversite okuyan üç isimden birisin ve yüksek lisans yapan tek isimsin eğitimin spor hayatına bir faydası oldu mu?


Eğitimim bana çok şeyler kattı. Çok mutluyum bu konuda. İşi ve okulu aynı ana yürütmek kolay değil ama yapılamayacak bir şey de değil. Ben üniversiteyi okuduktan sonra çok yoğun tempoda çalıştım. İki antrenman arası okula gidiyordum. Okul bittikten sonra ne yapacağımı şaşırdım. Okulla konuştum ve yüksek lisans yapmak istediğimi söyledim. Onlarda beni kabul ettiler. Yüksek lisansa başladım. Voleybol haricinde başka bir hayatı görmek bana çok büyük bir avantaj sağladı, üniversite vizyonumu geliştirdi.  Takımdaki genç arkadaşlarıma üniversite okumalarını çok söylüyorum. Her zaman söylüyorum ama onlara da hak veriyorum. Kolay değil ikisini aynı anda yürütmek. Çok büyük fedakarlık yapmak gerekiyor. Ama elimden geldiğinde önemini söylüyorum.

SOSYAL MEDYA İNSANI DEĞİLİM
Sosyal medyayı aktif şekilde kullanmamanın sebebi nedir?


Sosyal medya insanı olamadım. Yapamıyorum yani… Ara ara yaptığım paylaşımlarda zoraki. Sporcular bunu yapıyor. Aslında bu bizim için çok önemli ama. Üstelik yüksek lisansta reklam okudum. Sosyal medyanın ne kadar önemli olduğunun farkındayım ama benden öyle biri çıkmadı. Çok uğraşıyorum, düşünüyorum. Arkadaşlarla bir yere gittiğimizde onlar bir şeyler paylaşıyorlar ‘ben de yapayım’ diyorum ama sonrasında ‘yapamıyorum ben’ deyip iptal ediyorum. 

Yemek yapma konusunda nasıldır?

Yemek programları falan çok izliyorum. Pratikte iyim ama teoride öyle mutfağa girip saatlerce yemek yapmıyorum. Ama kendimi doyuruyorum da böyle özel bir şey yapayım. Değişik bir şey yapayım yok. uğraşamıyorum. 

Voleybol haricinde yaptığın bir spor var mı?

Sezon sonunda boş kaldığım zamanlarda tenis oynuyorum. Keyifli bir spor bence… Çok isterdim tenisçi olmayı. İzlemeyi çok severim tenisi. Voleybol maçlarından daha çok tenis izlerken keyif alıyorum. İşimiz olduğundan voleybolu izlemiyorum. Sezon boyunca çok voleybol maçı izliyorum. O yüzden boş zamanımda oturup da voleybol maçı izlemem. 

Futbola ilgin nasıldır?

Eskiden baya futbol taraftarıydım. Çok seviyordum. Hiçbir maçı kaçırmazdım. Ama profesyonel oldukça uzaklaştım. 

FELİPE MELO’YLA ALAKAM YOK
Melo lakabı G.Saraylı Felipe Melo’yla bir alakası var mı?


Lakabımın, Felipe Melo’yla bir ilişkisi yok. Ben zaten bu lakabı hiçbir zaman istemedim. Melis’ti, Melo dediler, hep bana Melis deyin dedim. Şimdi bir Melis daha var takımda genelde ona Melo diyorlar şimdi. Bana Melis diye sesleniyorlar. Vakıbank’ın iki marşı var. İlk yadırgıyorduk marşları ama şimdi çok hoşuma gidiyor. Ama kulüp takımları çok daha farklı tabi. Taraftarıyla, marşlarıyla… O takımda oynarken motive edici şeyler tabii. Vakıfbank’ta ailem gibi hissettiğim için onların marşları da her maçtan önce beni keyiflendiriyor. 

Beslenmene dikkat eder misin? Ne tür yemekler seversin?

Düzenli beslenmeye çalışıyorum. Dikkat etmezsem kilo alabilecek bir yapım var. Olabildiğince düzgün beslenmeye çalışıyorum. 

KUAFÖRE GİTMEM
Kuaförde güzellik merkezinde ne kadar vakit geçirirsin?

Ben diğer arkadaşlar gibi kuaföre bile gitmem. Maçlara çıkarken günlük makyajımı yapıyorum. Kulüple dergi çekimleri oldu. Orada saçıma fön falan çektiler birkaç defa. 5-6 yıldır kuaförün kapısının içine girmedim. Her şeyi kendim hallediyorum. Yarım saatte evden hazırlanır çıkarım.

Alışveriş tutkun var mıdır?

Aşırı bir alışveriş tutkum yok. ihtiyacım olduğu kadar. Hoşuma giden şeyi mutlaka alırım. Ama aşırı bir tutkum yok. Kardeşim çok meraklı benim. Ona söylüyorum o hallediyor bu işleri. Ona buradan teşekkür ediyorum.

İdmanlardan sonra neler yaparsın?

Bu dönem çok yoğunuz. Çift antrenman yapıyoruz. Maçlar oluyor, deplasmanlar oluyor. Çok zamanımız olmuyor. Ama genelde arkadaşlarımla bir yemek yerim. Bazen tek antrenmansa sabah kahvaltıya giderim.

Sinema ve Tiyatro’yla aran nasıldır?


Uzun zamandır tiyatroya gitmiyorum. Sinemaya olabildiğince gitmeye çalışıyorum. 

En beğendiğin voleybolcu kimdir?

Çok iyi oyuncular var, Türkiye Ligi’nde oynayan… Zhu Ting’in hangi takımda görürsem göreyim keşke bizim takımda olsun derdim.

İSTANBUL DÜNYANIN EN GÜZEL ŞEHRİ
İstanbul senin için ne ifade ediyor?


Ben İstanbul’a 15 yaşında geldim. İlk geldiğimden beri en sevdiğim şehir. Mesleğim gereği çok yer gezdim gördüm ama İstanbul gerçekten farklı bir şehir ve ben o kaosunu trafiğini her şeyini seviyorum İstanbul’un… Boğazı da çok seviyorum.

Ne tür müzikler dinlersin?

Özel bir şeyim yok ama popüler olan her şeyi dinlerim. Kulağıma hoş gelen her müziği dinlerim.

Dedikodu yapar mısınız?

Aynı camianın içindeyiz aynı kişileri tanıyoruz. Orta arkadaşımız çok o yüzden dedikodu mutlaka oluyor. Onun, bunun hakkında konuşuyoruz.
**


Kısa kısa?

Takımın en şıkı?
Gizem Örge
Takımın en esprilisi?
Benim için Kübra.
Takımın en gevezesi?
Naz…
En sevdiğin aktör?
Eric Bana’yı çok beğenirdim eskiden. Sonra geçti. 
En sevdiği aktivist
Julia Roberts.
Ronaldo mu Messi mi?
Ronaldo’yu Messi’ye tercih ederim. Çünkü daha çok yardım sever olduğunu biliyorum. 
Favori yemeğin?
Somon ızgara…
Favori dizin?
İstanbullu gelin. 
Mucit olsan neyi icat ederdin?
Işınlanmayı 
Evlilik?
Şu an düşünmüyorum
Aday var mı?
Yorumsuz…


Devamını Gör
 • VakıfBank'ın Antrenörü Guidetti Meydan Okudu (Star)23.10.2017

  Sezonu iddialı açan Sarı-Siyahlıların hocası “Bugüne kadarki en iyi takımımızı kurduk. 

  Devamını Gör

  23.10.2017

  VakıfBank'ın Antrenörü Guidetti Meydan Okudu (Star)

  Sezonu iddialı açan Sarı-Siyahlıların hocası “Bugüne kadarki en iyi takımımızı kurduk. Bu yıl içeride ve dışarıda bütün kupaları kazanmak istiyoruz” dedi.

  CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligi’nin son şampiyonu VakıfBank, sezonu açtı. Kulübün kendilerine en iyi olanakları sağladığını belirten antrenör Giovanni Guidetti, “Bu yıl çok iyi bir takım oluşturduk ve gençleştik. Bugüne kadarki en iyi takımı kurduğumuzu düşünüyorum. Bütün kupalara talibiz. Sadece Avrupa’da ve dünyada değil Türkiye’de de şampiyon olmak istiyoruz. 

  Şampiyonlar Kupası’na hazır olduklarını vurgulayan İtalyan hoca, “Önümüzde Fenerbahçe maçı var. Ankara’da güzel bir şov olacak” dedi.

  Kaptan Gözde Kırdar da “Her top için savaştığımız, sağlıklı ve kupalarla dolu bir sezon olmasını umuyorum” diye konuştu. 

  Transferde sadece ABD’li smaçör Kelsey Robinson’u alan VakıfBank, geçen yılki kadrosunu büyük ölçüde korudu. 

 • "Önümüzde Kimse Duramaz!" (Vatan)23.10.2017

  VakıfBank’ın 2 genç yeteneği Zehra Güneş ve Tuğba Şenoğlu, VATAN’a konuştu.

  Devamını Gör

  23.10.2017

  "Önümüzde Kimse Duramaz!" (Vatan)

  VakıfBank’ın 2 genç yeteneği Zehra Güneş ve Tuğba Şenoğlu, VATAN’a konuştu:

  Zehra: “Umarım bu takımla birlikte birçok şampiyonluk tadarım. Bu istek, hırs, azim ve hedefe yürüme isteğiyle her şeyi başarırız.”

  Tuğba: “Geçen yıl Beşiktaş’taydım ve buraya geri dönünce seviye çok yukarılara çıktı. Bence Giovanni Guidetti kesinlikle dünyanın en iyisi.”

  Spor Toto Şampiyonlar Kupası’nda bugün F.Bahçe ile karşılaşacak olan VakıfBank’ın 2 genç yeteneğinden smaçör Tuğba Şenoğlu ve orta oyuncu Zehra Güneş VATAN’a konuştu.

  Zehra Güneş:
  Avrupa şampiyonu takımda oynayacak olmaktan dolayı gururluyum. Sezonu iple çekiyorum. A takıma çıkmak hayalimdi. 7 senedir VakıfBank altyapısında bunun için çalışıyorum. Bu kadar iyi oyuncuyla antrenman yapmak benim için şeref. 

  İlk antrenmanlarda heyecanlıydım. Tam takım olunca ilk başta kendime, “Herhalde yapamayacağım” dedim. Ancak Giovanni Guidetti olsun, Gözde abla olsun bana çok yardım ediyorlar. Onlara teşekkür ediyorum. 
  Şampiyonluk hedefinin olduğu bir ortamda oynamak. Umarım bu takımla birlikte birçok şampiyonluk tadarım.
  Guidetti gerçekten çok disiplinli ve antrenman aşığı birisi. Öğrenmeye açık olduğun zaman öğretemeyeceği hiçbir şey yok. Bu sene kendi bildiklerimi bir kenara bırakıp, sadece ondan öğrendiklerimle bambaşka bir Zehra olacağıma inanıyorum.

  Son Şampiyonlar Ligi ve Dünya Kulüpler Kupası şampiyonu VakıfBank. Bu sene de aynısı olur diye düşünüyorum. Bu istek, hırs, azim ve hedefe yürüme isteğiyle kimse önümüzde duramaz diye düşünüyorum.

  BANA GÜVENİYOR

  Tuğba Şenoğlu: Dünyanın ne iyi oyuncuları burada ve onlarla oynayacağım için çok şanslıyım. Herkesten teker teker bir şeyler öğrenmeyi planlıyorum. Gözde (Kırdar) abla olsun, Kelsey Robinson olsun, Zhu Ting olsun hepsinden. İnanılmaz müthiş bir şey böyle oyuncularla yer almak.

  En iyi şekilde sorumluluğumu yerine getirip antrenörümüz Giovanni Guidetti’nin yüzünü kara çıkartmak istemiyorum. Giovanni ile Milli Takım’da da çalışmıştık. Bana şans veriyor ve sürekli konuşuyor. Ben çalışma sistemini çok beğeniyorum ve beni geliştireceğine inanıyorum. Bana çok güveniyor, bunu kırmak istemiyorum. Giovanni dünyanın en iyi antrenörü, bizim hakkımızda güzel şeyler söylemesi çok gurur veren bir şey.

  Geçen sene Zehra ile beraber Beşiktaş’la Sultanlar Ligi’nde mücadele ettim. Bu sene VakıfBank’ta oynayacağım ve bu seviyenin baya yukarı çıktığı anlamına geliyor. Üzerimizdeki sorumluluk daha da fazla arttı ve umarım ters tepmez.”


 • "Çifte Şampiyonluk Neden Olmasın" (Vatan) 23.10.2017

  VakıfBank’ın bu sezon kadrosuna kattığı tek isim olan Kelsey Robinson, VATAN’a konuştu

  Devamını Gör

  23.10.2017

  "Çifte Şampiyonluk Neden Olmasın" (Vatan)

  Sene sonunda yine VakıfBank’ı Şampiyonlar Ligi şampiyonu ve Dünya Kulüpler Kupası şampiyonu olarak görüyorum. Çünkü çok başarılı bir ekip. Herkes çok fazla çalışıyor bunun için.

  Geçen sezonu hem Şampiyonlar Ligi hem de Dünya Kulüpler Kupası şampiyonu olarak tamamlayan VakıfBank kadrosunu büyük ölçüde korudu. Bu yıl sadece takımdan ayrılan Kimberly Hill’in yerine Kelsey Robinson takıma dahil oldu. Robinson da yeni sezon öncesi VATAN’ın sorularını yanıtladı. İşte ABD’li oyuncunun söyledikleri:

  “Yeni takımımla çok çalışarak elimden gelenin en iyisini yapmak istiyorum. Antrenörümüz Giovanni Guidetti ve bu takımdaki çok değerli oyunculardan yeni şeyler öğrenmek istiyorum. Antrenmanlar çok sert ve yoğun geçiyor. Buraya geleli henüz 1 hafta oldu ama gelişim gösterdiğimi düşünüyorum. Bakalım sene sonunda nasıl bir gelişim göstermiş olacağım. Merak ediyorum…

  Çok yetenekli ve çok uzun boylu bir takım VakıfBank. Filenin önünde hepsini gördüğümde çok uzun ve etkileyiciler. Çok rekabetçi bir takım. Ben de rekabeti severim o yüzden burada olduğum için çok mutluyum.

  EN İYİ LİG BURADA

  Üzerimde baskı hissetmiyorum. Elimden gelen bütün gayreti burada göstereceğim. Ben bunu baskıdan ziyade fırsat olarak görüyorum. Sene sonunda yine VakıfBank’ı Şampiyonlar Ligi şampiyonu ve Dünya Kulüpler Kupası şampiyonu olarak görüyorum. Çünkü çok başarılı bir ekip. Herkes çok fazla çalışıyor bunun için.

  Dünyanın en iyi takımları bu ligde. Ben de ilk kez bu ligde oynayacağım.”


 • Kaptan Gözde’den Açıklamalar (Habertürk)7.2.2017

  “Bir insanın kaptan olabilmesi için belli özelliklere sahip olması gerekir. Bu özellikler sonradan kazanılamaz.”

  Devamını Gör

  7.2.2017

  Kaptan Gözde’den Açıklamalar (Habertürk)

  Türk voleybolunun yıldız isimlerinden VakıfBank kaptanı Gözde Kırdar, hafta sonu başlayacak Kupa Voley finalleri öncesi HABERTÜRK’e özel açıklamalarda bulundu. İşte 31 yaşındaki tecrübeli smaçörün açıklamalarından satır başları:

  ‘YARDIMCI OLMAK GÖREVİM’
  “Hırslı bir yaradılışım var. Bir insanın kaptan olabilmesi için belli özelliklere sahip olması gerekir. Bu özellikler sonradan kazanılamaz. Birinin sana bunları öğretebileceğini düşünmüyorum. Takım arkadaşlarıma yardım etmek bana hiç zor gelmiyor. Onların motivasyonunu sağlamak benim görevim. Burada 6 senedir kaptanlık yapıyorum. Herkes bunları benden bekliyor.”

  ‘GELECEK SENE BIRAKIYORUM’
  “VakıfBank ile Şampiyonlar Ligi’nde 2 kez şampiyonluğa ulaştım. Bunu bir kez daha tekrarlamayı çok isterim. Geçtiğimiz sezon benim için büyük bir hayal kırıklığı oldu. En büyük rakibimizi yarı finalde 3-0 yenip, ardından da finalde kaybetmek beni gerçekten üzdü. Tabii ki önümüzdeki her kupa önemli. Ancak artık kariyerimin son dönemlerini yaşıyorum. Gelecek sene takımımla sözleşmem bitiyor. Ben de kariyerime nokta koyacağım. Bu nedenle son kez şampiyonluklar yaşamak istiyorum.”

  "GUIDETTI GEÇ KALINMIŞ BİR KARAR"
  “Giovanni Guidetti’nin Milli Takım’ın başına getirilmesinin Türk voleybolu için geç verilmiş bir karar olduğunu düşünüyorum. Çünkü Giovanni, elinin değdiği her sporcuyu bir yerlere getirmeyi başaran bir antrenör. Bizim açımızdan gerçekten Türk voleyboluna imza attı. Bence genç oyuncularımızın onun gibi bir antrenöre çok ihtiyacı var. Hem çok çalışkan, hem de teknik bilgisi çok yüksek. Neler yapabileceğini biliyorum ve ona inanıyorum.”

  ‘KUPA VOLEY BİZE MORAL OLUR'
  “Kupa Voley bizim için çok önemli. Hele de sezon ortasında bu kadar ciddi bir kupayı kazanmak bize çok güzel bir moral olur. İlk turda karşılaşacağımız Nilüfer Belediyesi’ni geçeceğimizi düşünüyorum. Ardından Galatasaray-Bursa BŞB’nin kazananı ile oynayacağız. Her iki takımla da çok zorlu maçlar yaptık. İnşallah bu turu da geçersek finalde ya Fenerbahçe ya da Eczacıbaşı’yla karşılaşırız diye düşünüyorum. Bu kupayı kazanmayı çok istiyoruz.”

  `EL CLASICO VOLEYBOLU GELİŞTİRİYOR’
  “Kendimi bildim bileli Eczacıbaşı’yla aramızda bir rekabet var. Hem VakıfBank, hem Eczacıbaşı, Türkiye’nin en önemli iki kulübü. Bu durum Türk voleybolunu geliştiriyor, genç oyuncuların seviyesini yükseltiyor, renk katıyor. Sezona iyi başladık. Ancak rakiplerimiz oldukça güçlü. 3 -4 takım çok iyi yerde. Sezon sonunda kim fiziksel ve mental olarak daha sağlam kalırsa mutlu sona ulaşır. Üst üste ikinci şampiyonluk istiyoruz.”

1 2 3 4 5 ...8 

VakıfBank Spor Kulübü Voleybol Altyapı Seçmeleri Katılım Formu

Katılacak sporcunun;