Olimpiyat Yıldızları Boğaziçi'nde Buluştu (Hürriyet)

OLİMPİYAT ALTINI RÜYA GİBİ

Olimpiyat Yıldızları Boğaziçi'nde Buluştu (Hürriyet)

Olimpiyatlarda madalya uğruna kıyasıya bir mücadeleye giren ve sıralamayı art arda tamamlayan VakıfBanklı voleybolcular, çok sevdikleri Türkiye’nin bir sonraki jenerasyonunun büyük başarılar elde edebilecek kaliteyle yolda olduğunu söylediler.

RİO’da filede dünyayı ayağa kaldıran olimpiyat yıldızlarını Hürriyet, Boğaz’da buluşturdu. Olimpiyat şampiyonu olan Çinli Ting, gümüş madalyalı Sırp Rasic, bronz madalya sahibi ABD’li Hill ve olimpiyat 4.’sü olup en iyi pasör çaprazı seçilen Hollandalı Slöetjes, yeni sezon öncesi hedeflerini ve Türkiye sevgilerini anlattı.

VakıfBanklı dört yıldız, tüm kupaları kazanmak için yola çıktıklarını belirtti. Başarılı oyuncular, ligde Eczacıbaşı VitrA ve Fenerbahçe Grundig’i rakip olarak gördüklerini ifade etti. “OLİMPİYAT ALTINI RÜYA GİBİ” ÖNCE sözü olimpiyat şampiyonu Çin’li Ting aldı...

-Altın madalya almamızda hocamız Lang Ping’in, “Çıkın, tarihe adınızı yazdırın” sözleri çok etkiliydi.

-Çok tecrübeli bir kadroyduk. Rio, yaşları itibariyle birçok oyuncunun son şansıydı. Bu duygu bize en önemli itici güç oldu. Altın rüya gibiydi.

-Olimpiyata giderken MVP seçilmeyi hedef koymuştum. Bunu da başardığım için mutluyum.

“TÜRK VOLEYBOLUNUN GELECEĞİ PARLAK”

-OLİMPİYAT 2.’si Sırbistan’la turnuvada en iyi orta oyuncu seçilen Rasic de, Türkiye’deki 3. sezonunda tüm kupaları kaldırmak istiyor...

-Giovanni Guidetti ile çalışmak, başarıya giden yolda en önemli avantajımız.

-Dünyanın en büyük yıldızlarını kadromuza bulunduruyoruz. İşte olimpiyatlarda bütün madalyaları alan en iyiler olarak karşınızdayız. Türk voleybolu adına da çok sevinçliyim. Alttan çok başarılı, genç Türk yıldızlar geliyor.

OLİMPİYATI HER SPORCU TATMALI

-VAKIFBANK’TA ikinci sezonuna giren Hollandalı Lonneke, olimpiyatlarda her anın keyfini sindire sindire çıkarmaya ve hazmetmeye çalıştığını ifade etti...

-Tüm turnuvalardan çok farklı ve çok kalabalık bir organizasyon. Her sporcu bunu tatmalı.

ALTINIMIZI MİLENA VE ARKADAŞLARI KAPTI!

-RİO Olimpiyatları’na altın beklentisiyle gidip, Sırbistan’a yenilerek bronz alan ABD’nin smaçörü Kimberley Hill da Vakıfbank’taki 2. sezonunda şampiyonluk hedeflediğini söyledi...

-Olimpiyatta altın madalyaya uzanamadık. Bunun sebebi de (Milena Rasic’i göstererek) yanımda oturan takım arkadaşım (Gülüyor).

-Kendimizi favori olarak görsek de kazanamadık.

ORTAK TUTKULARI İSTANBUL...

-VAKIF’ın yıldızları, Türkiye’ye dair vazgeçemediklerini sıraladılar.

-Zhu: Kebap, dondurmalı katmer, Kapadokya ve İstanbul.

-Milena: Menemen, Kadıköy-Moda, Bebek semti.

-Kimberly: Atatürk, İstanbul, yemeklerden de menemen.

-Lonneke: Camiler, Sultanahmet, Türkiye’deki aile olgusu.

Röportaj ve fotoğraf: Süleyman Arat

Devamını Gör
 • Rio'yu saç baş yolarak izleyeceğim - Naz Aydemir Akyol (Hürriyet)5.5.2016

  Bu sene Olimpiyatlarda olamamak...

  Devamını Gör

  5.5.2016

  Rio'yu saç baş yolarak izleyeceğim - Naz Aydemir Akyol (Hürriyet)

  “Bu sene Olimpiyatlarda olamamak benim için büyük hayal kırıklığı oldu. Brezilya’daki turnuvayı büyük ihtimalle saç baş yolarak izleyeceğim. Bunun için de çok üzgünüm…”

  TÜRKİYE Ligi’nde ezeli rakiplerini final etabında birbiri ardına devirerek mutlu sona ulaşan VakıfBank’ın yıldızı Naz Aydemir Akyol, “O kupayı ailece kaldırdık” dedi. Naz, “VakıfBank’ın yöneticisinden oyuncusuna; teknik ekibinden, malzemecisine kadar herkes kendini bu ailenin parçası gibi gördüğü için başarı geliyor” diye konuştu. 30. yaşını kutlayan Vakıfbank’ın 9 şampiyonluğunun üçüne katkı vermesinin kendisini mutlu ettiğini belirten Naz, “Türk voleybolunun gelişmesi için çaba harcayan kulübümün, yatırımlarının karşılığını şampiyonlukla alabilmesi çok değerli” dedi.

  ‘ÇOK İYİ TAKTİSYEN VE MOTİVATÖR’

  Vakıfbank’la kazanılan şampiyonluğa ne kadar sevindiyse, Milli Takım’la olimpiyatlara gidemeyeceğine o kadar üzüldüğünü söyleyen Naz Aydemir Akyol, duygularını şu sözlerle ifade etti: “Bu sene Rio Olimpiyatları’nda olamamak benim için büyük hayal kırıklığı oldu... Turnuvayı büyük ihtimalle saç baş yolarak izleyeceğim. Bunun için de çok üzgünüm…” Koçu Guidetti’yi ‘Çok iyi bir antrenör, taktisyen ve motivatör’ diye anlatan Naz, Hürriyet’e şu açıklamaları yaptı...

  ‘SEZONUN EN KÖTÜ OYUNU FİNALE RASTLADI’

  İtalya’daki Final Four’da ‘erken final’ diye tabir ettiği yarı final maçında F.Bahçe’yi 3-0 gibi net skorla geçtikten sonra, finaldeki rakibimizin D.Kazan olmasını bekliyorduk. Ancak Kazan’ın Gamova ve Startseva gibi iki önemli oyuncusu oynayamadı ve Pomi onları set vermeden geçti. Bu durum bizde rehavete neden oldu. Hala, ‘Neden kaybettik’ diye birbirimize sorduğumuzda, şu cevaba varıyoruz: ‘Pomi o gün çok ekstra oynadı, biz de kötü bir oyun sergiledik.’ Belki de sezonun en kötü oyununu, hiç oynamamamız gereken bir yerde oynadık. Kaybetmemizin sebebi buydu. 37. yaşında 6. şampiyonluğunu yaşayan Piccinini’ye de şapka çıkartmalıyız.

  FİNAL FOUR’UN YANINDA ALTINLARIM DA ARTMALI

  25 yaşında 8 CEV Şampiyonlar Ligi Final Four’u oynamak oyuncu olarak bana yaşlı hissettirmiyor. Her seferinde ilk kez oynuyormuş gibi aynı heyecanı yaşıyorum. Ben bu 8 Final Four’un sadece 2’sinde altın madalya kazanmayı başarabildim. 25 yaşın henüz çok erken bir yaş olduğunu düşünüyorum ve önümdeki yıllarda umuyorum ki Final Four sayılarıyla birlikte altın madalya sayılarım da artacak.

  ‘GUİNNESS’İ DÜŞÜNEBİLİRİM...’

  Guinness için şimdilik bir başvuruda bulunmadık; ama belki ilerleyen günlerde bunu düşünebiliriz. Şu an için öyle bir planımız yok. Kişisel olarak hedefim oynadığım her sene Final Four gibi bir arenada yer alabilmek. Bunun için tabii ki sayı veremem. Kariyerim bitene kadar o podyumda yer almak istiyorum.

  Röportaj: Tolga Yenigün

 • Şampiyon Türkiye'den – Gözde Kırdar (Milliyet)8.4.2016

  VakıfBank Bayan Voleybol Takımı'nın tecrübeli ismi Gözde Kırdar...

  Devamını Gör

  8.4.2016

  Şampiyon Türkiye'den – Gözde Kırdar (Milliyet)

  VakıfBank Bayan Voleybol Takımı'nın tecrübeli ismi Gözde Kırdar, F.Bahçe ile oynayacakları maçın 3-2 biteceğinin altını çizdi,

  "Favori göstermek zor. Ama şampiyon kesinlikle Türkiye'den çıkacak" dedi.

  Dile kolay VakıfBank ve milli takımın her yaş grubunda forma giymiş bir isim o. Gözde Kırdar’dan bahsediyoruz. Takımın motivasyon kaynağı olmasının yanında kazandığı kupalarla herkesin takdirini kazanan kaptan, İtalya’daki final Four’u MİLLİYET için değerlendirdi.

  İtalya'da ilk rakip Fenerbahçe. İki takımın artılarını-eksilerini değerlendirebilir misin?

  Bu sezon oynadığımız bütün maçlar 3-2 bitti. Yine ortada bir maç olacak. Tek günlük karşılaşmalarda favori göstermek zor. O gün kim iyi oynarsa , finali kim çok isterse o kazanacak. Ama maç bence kesinlikle 3-2 bitecek. Şunu da eklemeliyim ki şampiyon Türkiye’den çıkacak.

  İtalya size nasıl yansıyacak?

  Fenerbahçe'nin her yerde tarafları var. Bunun avantajını yaşayabilirler. Bizim ve gelirse ailelerimiz ve arkadaşlarımız gelecek. Ben oraya gelen seyircinin kimi tutuğuna bakmıyorum. Salon kalabalık olsun yeter. Kalabalığa oynamayı seviyorum. Bence çok güzel bir ortam olacak.

  Sürekli VakıfBank’ta olmak neler kazandırdı?

  VakıfBank’ta 13 yaşından beri oynuyorum. Bunun dezavantajını yaşamadım. Kulüplerin aklında da 'Gözde nasıl olsa VakıfBank’ı bırakmaz’ gibi bir durum var. Ben sistem değiştirmeyi seven bir insan değilim. Düzenim varken, bunun dışına çıkacak bir ortam olmadı. Bu zamana kadar düşünmedim ama kariyerimin sonlarına doğru değişiklik istiyorum.

  Seni takımı ateşleyen isim olarak tanıyor herkes. Bunu kaptan olduğun için mi yapıyorsun, yoksa içinden gelen bir şey mi?

  Benim yaradılışım böyle. Ama kaptan olduktan sonra sadece takımı ateşlemek yetmiyor. Bu büyük bir sorumluluk. Bir de etrafında tecrübesiz isim varsa herkes senin gözünün içine bakıyor gibi geliyor. Bu sene özellikle onu hissediyorum. Milli takımda 2-3 sene kaptanlık yaptım. Ama onun dışında da hırsımı hep gösterdim Dedim ya bu benim yaradılışım. Yapma desen de yaparım zaten.

  Polen ve Gizem size karşı oynayacak. Maçta neler yaşanacaktır?

  Gizem Türkiye'nin en iyi liberolarından biri. Ama biz de onlar gittikten sonra bir güç kaybı olmadı. Çünkü yerlerine aldığımız oyuncuların çok iyi adapte olduğunu düşünüyorum. Düşünün Polen’in yerine Sheilla gibi bir dünya yıldızı var. Gizem ve Polen de iyi bir sezon geçiriyor orada. Bazen değişiklik yapmak iyidir. Onlara da çok iyi geldi. İki taraf da birbirini çok iyi tanıyor. Hepimize sakatlık yaşanmayacak bir Final Four diliyorum.

  'Burada değil nerede oynayacağız'

  Gözde Kırdar yeni transferlerin çabuk uyum sağlamasını aile ortamına bağladı. 2011'deki şampiyonlukta da fazla tanınmış isim olmadığını belirten tecrübeli voleybolcu, “O zaman dört tane Türk vardı. Kimse bize şans vermiyordu. Bu sene baktığınızda isim yapmamış oyuncular var. Yeniler yazın Guidetti ile çalıştı. Kulübün yapısının da etkisi var. Biz Süper Kupa’yı kaybettik kimse bize bir şey söylemedi. Hep arkamızda durdular. Durum böyle olunca burada değil de nerede oynayacaksın" ifadelerini kullandı.

  'Guidetti ile 8. senem'

  Uzun zamandır Guidetti ile çalışıyorsun. Bunun artıları var mı?

  Şu an ki takımın çok tecrübeli olduğunu düşünmüyorum. Ben ve Naz daha tecrübeliyiz. Guidetti ile sekizinci senem. Bunun tabi ki her zaman artılarını görüyoruz. Bizi iyi tanıyor. Kritik yerlerde ne yapacağımızı iyi biliyor. O bize güveniyor, biz de ona.

  Bir pasörle uzun süre oynamak önemli Naz ile aranızda ki uyumu anlatabilir misin?

  Hem milli takımda, hem VakıfBank’ta Naz ile uzun süre oynuyoruz. Benim kritik anlarda ne yapacağımı iyi biliyor. Bana topu atması ya da atmaması gerektiği yerleri biliyor. Pasörle bu iletişimin olması önemli.

  VakıfBank Türk voleyboluna damga vurdu. Bu yüzden diğer takımların size özel hazırlandığını düşünüyor musun?

  Bize karşı ayrı bir hırsIarı olduğunu düşünüyorum. Üç-dört sene ligi domine etmiş, son 5 senenin 4’ünde Şampiyonlar Ligi’nde olmuş bir takımız. Dışarıdan birisi olsam bende VakıfBank’a hırslanabilirdim. Ama takımın içini bilseler böyle düşünmezler. Bu takıma gelen çıkmak istemiyor. Çok iyi bir aile ortamımız var.

  'En zorlu play-off bu sezon oynanacak' Ligde normal sezon bitti. Final etabını değerlendirebilir misin?

  Play-off Final Four’dan sonraki hafta dört gün sonra Eczacıbaşı ile oynayacağız. Tempoya alışkınız. Ama bu kadarı fazla gelebilir. İtalya’da şampiyon olan takımın play-off’lara mental olarak çok iyi başlayamayacağını düşünüyorum. Kazanamayacak takım da konsantrasyon eksikliği yaşayacaktır. Eczacıbaşı bir adım önde bence. Biz Fenerbahçe’ye odaklı çalışıyoruz, Eczacıbaşı bize hazırlanıyor. Bizim için en zor play-off olacak.

  'Kimseden çekinmiyoruz'

  Fenerbahçe daha önce 73 maçlık serinizi bitirmişti. Yarı final öncesi bir çekince var mı bu yüzden? O zaman 73 maçla serimiz son buldu. Yenilmemize rağmen şampiyon biz olduk. Elbette o seri bitecekti. Bunu da başaran Fenerbahçe oldu. Bundan dolayı bir çekincemiz olamaz. Oynadığım hiçbir rakipten çekinmem. Rakibimizin de bizden çekindiğini düşünmüyorum. Zaten çekinirsen kaybedersin.

  Röportaj: ERKAN AVRAÇ
  Fotoğraf: ÖNDER GÜLEN

 • Zoru severiz – Gizem Örge (Sabah)8.4.2016

  “Son yılların en zor Final Four’u bizi bekliyor. Ama buraya en zor yollardan geldik. Yine başaracağız” VakıfBank'ın liberosu Gizem Örge Sabah'a konuştu

  Devamını Gör

  8.4.2016

  Zoru severiz – Gizem Örge (Sabah)

  “Son yılların en zor Final Four’u bizi bekliyor. Ama buraya en zor yollardan geldik. Yine başaracağız” VakıfBank'ın liberosu Gizem Örge Sabah'a konuştu

  Vakıfbank sezon başında yeni bir kadro ile yola çıkmasına rağmen yine Final Four'da. Ve bu takımın kilit isimlerinden biri libero Gizem Örge. Final Four, Fenerbahçe maçı ve bilinmeyen yönleriyle işte Gizem Örge...

  - Gerçekten çok ciddi değişime gidildi. Ama daha genç, enerjik ve pozitif bir takım olduğumuzu düşünüyorum. Tabi ki ligin ilk yarısında zorluklar da oldu ama şu an F4'te ilk hedefimize çok yaklaştık. Ve F4'e en zorlu şartlarda gelen takım biziz. Grupta da çok iyi rakipler vardı. Ardından Eczacıbaşı ve Volero Zürih geldi karşımıza. Biz bu maçlarda gerçekten mücadele etmenin nasıl bir şey olduğunu, zor durumlarda birbirimize nasıl yardım etmemiz gerektiğini yaşayarak öğrendik.

  - Son 4 senenin en çekişmeli Final Four'u olacak. F.Bahçe ile yıllardır rakibiz ve birbirimizi iyi tanıyoruz. Psikolojik faktörler de önemli. Bu yüzden o gün ayakta kalan kazanacaktır.

  -VakıfBank'a geldiğim zaman zorlandığım dönemler oldu. Bir şeyi anladım ki iyi bir oyuncu olmak bu tarz takımlarda oynamak için yetmiyor. Başta psikolojik olarak her şeyinizle güçlü olmanız gerekiyor. Bunu geliştirmeye başladığımda formayı aldım.

  - Libero mevkii yeteneğime ve oyunuma uygun olabilir ama karakterime ters. Liberonun gerçekten çok yırtıcı olması gerekiyor. En azından Giovanni'nin liberosunun. Giovanni sürekli benden takıma enerji vermemi, bağırmamı, her topa koşmamı bekliyor. Ve ben aslında nefret ediyorum bundan. Ama tabi yapmak zorunda kalıyorsunuz.

  - Biz liberolar tıpkı futbol takımının kalecisi gibiyiz... Tutacağınız bir tane top var. Mesela bir köşe oyuncusu iyi manşet alamasa da o topu öldürüp, iki tane de blok yapınca yetiyor. Benim yapmam gereken bir defans bir manşet. Onu da yapmayınca insanların gözüne batıyor.

  EN BEĞENDİĞİ AKTÖR ABİSİ

  Gizem Örge koyu bir tiyatro hayranı... Bunda aslan payı da Ankara Tiyatrosu'nda yıllarca çalışmış olan ve şu anda ATV'nin sevilen dizisi Eşkiya Hükümdar Olmaz'da Ezberbozan karakterini canlandıran ağabeyi Hakan Örge... Gizem de en beğendiğini aktörün ağabeyi Hakan olduğunu söyleyerek, "Aslında oyunculuğa da meraklıyımdır tabi bu da şimdi mümkün değil. Ama gelecek yıllarda yapmak istiyorum. Burdan duyurulur" dedi.

  BİRAZCIK SÜSLÜYÜM

  - Pembeyi çok seviyorum. Günlük hayatımızda idmanlardan dolayı sürekli spor kıyafetlerle dolaşıyoruz. Ama fırsat bulduğumuzda ben süslüyümdür biraz. Topuklu ayakkabıyı giymeyi de çok severim.

  Röportaj: Volkan ÜSTÜYILDIZ
  Fotoğraf: Turgut Doğan

 • Takımın Başarısı Daha Önemli - Naz Aydemir Akyol (Anadolu)8.4.2016

  Hem voleybol milli takımda hem de sarı-siyahlı ekipte başarılı bir performans gösteren Naz Aydemir Akyol...

  Devamını Gör

  8.4.2016

  Takımın Başarısı Daha Önemli - Naz Aydemir Akyol (Anadolu)

  Hem voleybol milli takımda hem de sarı-siyahlı ekipte başarılı bir performans gösteren Naz Aydemir Akyol, bu sene katıldıkları DenizBank Şampiyonlar Ligi Final Four’unda ilk olarak Fenerbahçe ile karşılaşacaklarını söyledi. ‘’O gün kim bir şeyleri daha iyi yaparsa ibreyi kendine çevirecek maçı alır” dedi.

  Kadınlar DenizBank CEV Şampiyonlar Ligi’ni Dörtlü Final’inde 8. kez boy gösterecek olan VakıfBank’ın tecrübeli pasörü Naz Aydemir Akyol, İtalya’daki maçlara hazırlanırken bu büyük başarısının da gururunu yaşıyor. Bu yaklaştığı başarının bir sırrı olmadığını belirten Naz, “Keşke sırrını bilsem de bu sayı 20-25’e kadar çıksa. Bence bu işin sırrı yok. İyi takımlar genelde Dörtlü Final’e kalıyor. Bu iyi takımlarda genelde bana emanet ediliyor diye düşünüyorum. Bunu Türk takımlarıyla başarıyor olabilmek benim için ayrı gurur” dedi.

  Bireysel başarıdan önce takımın başarısını düşündüğünü vurgulayan tecrübeli voleybolcu, “Tabii ki takım olarak birinci önceliğimiz yarı final. Kişisel rekordan çok bunu düşünüyorum. Takım olarak cumartesi günü oynayacağımız maça odaklanmış durumdayız” ifadelerini kullandı. Katıldığı ilk Dörtlü Final ile son organizasyon arasında fark görmediğini anlatan Akyol, “Hepsi aynı heyecandı. Benim için bunun birincisinden, üçüncüsünden farklı bir heyecanı yok. Her organizasyon bambaşka bir havaya sahip. Bambaşka takımların birbirleriyle mücadele ettiği Dörtlü Final oluyor. Benim için aynı heyecan ilk günkü gibi geçerli” diye konuştu.

  EN ZORLUSU BU YIL OLACAK

  Bu sezonki Dörtlü Final’de birbirini yenebilecek güçte ekiplerin yer aldığına dikkat çeken sarı-siyahlı oyuncu, “Değerlendirmek çok zor ama bu sezonu dikkat alırsak oynadığım Dörtlü Finaller içindeki en zorlusunun bu olduğunu düşünüyorum. Dört birbirini yenecek güçte ekip var. Diğerlerinde ev sahipleri güçsüz takımlardan oluyordu. Elemelerde güçlü bir takım elenebiliyordu. Zorlu bir turnuva olacak. Muhakkak turnuvada dört takım birbirini yenip şampiyon olabilecek güçte” ifadelerini kullandı.

  Fenerbahçe Grundig ile oynayacakları yarı final maçını da değerlendiren milli voleybolcu konuşmasına şöyle devam etti. “ Rakibimiz çok güçlü. Ligde de3-2 biten maçlar oynuyoruz. Psikolojik, teknik ve taktik olarak her iki taraf zor bir maç olacak. O gün kim bir şeyleri daha iyi yaparsa ibreyi kendine çevirerek maçı alıyor. Ayrıca bizim turdan çıkan takım kupayı alsın isterim. Biz kazanamazsak onlar kazansın. Sonuçta bir Türk takımı kazanıyor olacak. Diğer eşleşme de çok zorlu. Biz önce kendi işimize bakıyoruz.”

1 2 3 4 5 6 7 

VakıfBank Spor Kulübü Voleybol Altyapı Seçmeleri Katılım Formu

Katılacak sporcunun;