30. yıla çifte şampiyonluk yakışır - Osman Demiren

30. yıla çifte şampiyonluk yakışır - Osman Demiren

VakıfBank Spor Kulübü Başkanı ve VakıBank Genel Müdür Yardımcısı Osman Demren, “Kulübün 30. yılında önce İtalya’daki Final Four’da Şampiyonlar Ligi Kupası’nı ardından da Türkiye Şampiyonluğu’nu kazanacağız” dedi.

Bu sezon 30. yılını Avrupa ve Türkiye Şampiyonluğu ile taçlandırmaya kararlı olan VakıfBank’ta Kulüp Başkanı Osman Demren, Türk kadının gücünü en iyi VakıfBank’ın temsil ettiğini söyledi. Avrupa ve dünyada VakıfBank ekolünün artık kabul gördüğüne dikkat çeken Başkan Demren, İtalya’daki Final Four öncesi Hürriyet’e konuştu.

VakıfBank Spor Kulübü’nün başkanı olmak nasıl bir duygu?

Aslında spor ya da takımla uğraşmak zor ve yıpratıcı bir iş... İnsanlar bunu düşünerek eleştirirken daha cimri olmalı. Başkanlık yaparken kendi açımdan iki duyguyu aynı anda yaşıyorum. Dünyanın ve Avrupa’nın en başarılı takımının başkanı olmak mutluluk veriyor.

Ama ailem için ise üzülüyorum. Onlara vakit ayırmakta çok zorlanıyorum. Maç stesi, kulüp işleri derken çocuklarımızla ilgilenemiyoruz. Ama her hafta yeni bir heyecan yaşamak, bir beklenti içerisinde olmak enerjimizi artıyor. Dünyanın en başarılı takımının başkanı olarak düşündüğüm için ben çok mutluyum.

‘ TÜRK KADININA DUYULAN GÜVENİ HİSSEDİYORUM’

1986 yılında başlayan heyecan 30. yılına girdi... VakıfBank’ın voleybol yatırımlarını anlatır mısınız?

2010-11 sezonundan itibaren Vakıfbank Spor Kulübü’nde başladım. VakıBbankta ise 1996’da başladım. Bu süreç içerisinde geriye dönüp baktığımda kulübün ilk kurucu başkanların ne kadar büyük bir adım attıklarını görüyorum.

VakıfBank’ta Türk kadınına duyulan güveni hissediyorum. Ve bunun başarı karşılığını görüyorum. Türkiye’nin en başarılı branşı tartışmasız kadın voleyboludur. Bu başarıyı sağlamak ciddi bir vizyon gerektiriyor. Türk kadının kendisine güven duyulduğunda ne kadar başarılı olabileceğini, önce ülkemize sonra dünyaya gösteriyoruz.

Bu sosyal fayda da içeriyor. Yoksa biz diğer spor kulüpleri gibi şampiyon olalım duygusuyla hareket etmiyoruz. Önce topluma nasıl faydalı oluruz, kızlarımıza nasıl destek oluruz onu düşünüyoruz. Son 5 yılda özellikle bunun meyvelerini aldığımız için mutluyuz.

‘VAKIFBANK’TA HEDEF KÜÇÜLMEZ’

Kısa ve uzun vadedeki planlarınız nelerdir?

VakıfBank voleybolda hep uzun vadeli düşünür. Geçen yıl oyuncu transferi yaparken biz de uzun vadede oynayabilecek daha genç oyuncularla yola çıktık. Sezon başı biz transfer yaptığımızda herkes F.Bahçe ve Eczacıbaşı’nın arkasında kaldığımızı düşündü.

Çünkü biz gençlere yönelmiştik... VakıfBank hedef mi küçültüyor dendi ama sonuç ortada... Sosyal medyada görüyoruz. VakıfBank şöyle harcıyor böyle harcıyor. Vakıfbank hep zirveyi hedeflemesine rağmen en uygun bütçeyi kullanıyor. Her yıl şampiyonluk hedefiyle çıkıyoruz.

MERAK ETMESİNLER KUPALAR BİZİM

Şimdi önümüzdeki ilk hedef İtalya’daki Final Four’da mutlu son ardından da Türkiye Şampiyonluğu... Kimse merak etmesin iki kupayı da alacağız. Her yıl başarılı olacak bir takımı, alt yapıyla destekleyerek kuruyoruz.

Üsküdar’daki salonumuz buna en güzel örnek. Biz bütün maçlarımızı Üsküdar’da oynayacağız. 33 bin metrekareye yakın dev bir inşaatın sonuna geldik. Dünyanın en güzel spor komplekslerinden biri yapıyoruz. Yarı olimpik havuzdan tutun; saunaya, voleybol ve jimnastikten, yakın dövüş salonlarına kadar yok yok yeni salonumuzda...

Bunların tamamı ciddi maliyetle üretildi. Sadece voleybol ile olan bölümü biz kullanacağız... Yüzde yirmiye tekabül eden diğer bölümlerin tamamı İstanbul ve Üsküdar halkı kullanacak. Üsküdar Belediyesi orayı çok daha yararlı kullanacak.

Vakıflar Genel Müdürlüğünü’nün arazisini 25 yıllık kiraladık. Vakıflar Genel Müdürlüğü, VakıfBank ve Üsküdar Belediyesi tarafından Türk sporuna verilmiş çok büyük bir armağandır bu salon... Banka açısından tamamen sosyal bir fayda. Ticari olarak böyle bir yatırıma ihtiyaç yok. Türk kadını insanına verdiği değeri gösteren onurlu bir davranış, büyük bir fedakarlık. Bizim açımızdan da kulübü yönetmemize ve başarımıza etki edecek. Altyapımız çok daha başarılı olacak.

‘RAKİPLER BİZİM GÜCÜMÜZÜ İYİ BİLİR’

Final Four için epey iddialısınız, İtalya’da en çok çekindiğiniz ekip hangisi?

vrupa’da tamam Fener namağlup ilerliyor ama biz de öyleyiz... Grupları namağlup bitirdikten sonra Eczacı ile eşleştik. Kurada rastgelmese de aynı ülke iki takımı finalde karşılaşamaz. Bu da bir ülkede iki takımdan fazlası Final Four’a gidemez demek oluyor.

Bu zorunlu eşleşmelerde hep biz eşleştik ya Fener ya da Eczacıbaşıyla. İki takım Final Four’da deniyor ya o iki takımdan biri mutlaka Vakıfbank yanımıza başkası geliyor. İnsanlar bu hakkı teslim etmeli. Evet Eczacıbaşı ve Volero Zürih zor takımlardı. Zürih kaç yıldır Final Four’a kalmanın hesaplarını yapıyor. Maç içinde rehavete kapıldığınız anda onların hücum gücünü biliyoruz. Hocamız Guidetti eşleşmeleri görünce bana, “İnanılmaz bir yola düştük ama biz zoru severiz” dedi. Ki biz yine üzerimize düşeni yapıp Final Four’a kaldık.

Diğer eşleşmede şanslar eşit... İtalyanlar da Ruslar da iyi, Dinamo Kazan’a 2014’te Bakü’deki finalde kaybettik. O finalde çok önemli iki oyuncumuz Polen ve Brakocevic’in sakatlıkları bizi etkilemişti.

F.Bahçe maçının ne kadar zor geçeceğini biliyorum. Tüm setlerin bir hataya bile bakabileceğinin farkındayız. Bizim onları yeneceğimize inancımız tam. Biz rakiplerimizin iyi takım olduğunu biliyoruz ama onlar da bizim ne kadar iyi takım olduğumuzu biliyorlar. Elediğimiz Eczacı ve Volero Zürih şu an Final Four’dakiler kadar iyi...

NAZ DURACAĞI YERİ BİLİYOR!

8. kez Final Four oynayacak Naz için yorumunuz nedir?

Naz hem şanslı hem de aklı var. (Gülerek) Hangi kulübün başarılı olacağını bilip orada yer alıyor. Biz onunla nasıl güçlü olduğumuzu biliyoruz. 4 yıldır burada olması bir tesadüf değil. İyi profesyonel olan Naz’ın her yıl Final Four’da olması doğal. Daha çok 8 sayarsınız. Yaşı gereği en az bir 8 daha sayarsınız.

EN GENÇ AMA EN TECRÜBELİSİYİZ

Fenerbahçe ve Eczacıbaşı’na göre biz çok genç bir takımız. ama Final Four’da rakiplerimize oranla daha tecrübeliyiz. Anne Buijs, Lonneke Sloetjes, Kimberley Hill, Cansu ilk kez Final Four’a çıkacak. Bu oyuncu açısından da ayrı bir motivasyon. Bu yıl gerçekten bütün oyuncularımızdan memnunuz. Çok iyi çalışıyorlar. Takımdan genel olarak memnunuz.

Belirli bir başarıyı sağladıktan sonra bu istatistiklerde 4-5 yıl olarak görülüyor... Takımlarda bir kan değişikliğine ihtiyaç oluyor. Biz de geçen yıl tarzımız olmayan sayıda oyuncu değişikliğine gittik. Çok iyi, başarılı ve işi bilen bir teknik heyetimiz var. Biz bu yıl da bütün kupaları alalım ve tüm oyuncularımızla devam edelim isteriz.

KOÇ GUIDETTI VE KULÜP UYUŞUYOR

Teknik heyet hakkındaki düşüncelerinizi alabilir miyim?

Koç Giovanni Guidetti bizim iyi dostumuz. İtalyan bize yakın, duygusal bizim gibi tepki veriyor. İşine aşık ve başarıya odaklı bir insan. Yetenekli oyuncuları, çalıştırarak geliştirmesi ve kazanmaya odaklı yapısı bizim kulübümüze uyuyor. O da biz de büyük çaba gösteriyoruz.

Bizi eleştiren de sezon sonu ‘Ne yaptılar ne ettiler yine başarılı oldular’ diyor. Başarıyı takdir etmek lazım. Yardımcı antrenörümüzden masörümüze; kondisyonerden, altyapı teknik ekibine kadar uyumlu bir ekibiz. Bizim amacımız oyuncuyu gelişebileceği en üst seviyeye getirmek. Bu arada eklemeden e

demeyeceğim, sosyal medyada haksız transfer eleştirileri oluyor. Biz kimin takımından kimi transfer etmişiz, bize haksızlık yapılıyor.

‘BU KULÜP HERKESİN KULÜBÜ’

Biz sporun ruhu içerisinde hareket ediyoruz. Maçı kazanabiliriz ya da kaybedebiliriz, tepkimiz aynı olur. Biz biliriz ki sporun sonucu önce tahmin edilemez. Biz Final Four’a kalarak ya da Türkiye Ligi’nde hep finallere kalarak başarımızı gösteriyoruz. Tabii ki gönül bu başarıları şampiyonluklarla da kutlamak istiyor.

Kibirden uzak mütevazi olmalıyız. VakıBbank böyle bir kulüp... Bu takım F.Bahçelilerin de takımı, Türkiye’deki tüm taraftarların da takımı... Herkes böyle düşünüp, böyle bakmalı... Ülkemizi böylece layık olduğu yere taşıyabiliriz. Ben bu başarıların gelmesinde, Türk kadının değerini dünyaya gösterme şansı veren Vakıfbank Yönetimi ve Genel Müdürü’ne çok teşekkür ediyorum.

Devamını Gör
 • Futbolcuydum Voleybolcu Oldum – Kimberly HILL (Bugün) 31.1.2016

  VakıfBank ve voleybol dünyasının yükselen yıldızı Kimberly Hill, spor hayatındaki çıkışı detaylarıyla anlattı...

  Devamını Gör

  31.1.2016

  Futbolcuydum Voleybolcu Oldum – Kimberly HILL (Bugün)

  VakıfBank ve voleybol dünyasının yükselen yıldızı Kimberly Hill, spor hayatındaki çıkışı detaylarıyla anlattı. Voleybol kariyerindeki çıkışıyla tüm dikkatleri üstüne çeken Hill’in sporla tanışması futbol sayesinde olmuş. 6 yaşında futbola başladığını ifade eden ABD’li smaçör “13 yaşıma kadar futbol oynadım. Ancak boyum anormal şekilde uzamaya devam etti. Bunun sonucunda ablamlar ‘Sen artık voleybola geçmelisin’ dediler ve ben de voleybola başladım” dedi.

  ABLAMLAR ÖĞRETTİ

  Futbolu eskisi gibi takip edemediğini belirten Hill “Dünya Kupası gibi turnuvaları vakit buldukça takip ediyorum. Orada da özellikle Amerika’nın maçını denk gelirse izliyorum” diye konuştu.

  Amerika’da En İyi Gelişim Gösteren ve Dünya Şampiyonası’nda En Değerli Oyuncu seçilen 26 yaşındaki Hill, voleybola çok büyük hayallerle başlamadığını ve ablalarının sayesinde kendini geliştirdiğini söyledi. VakıfBank’ın yıldızı “Ablalarım arka bahçede bana nasıl servis atılır, nasıl manşet alınır bunları öğretiyorlardı. O dönem voleybola devam ederim diye bir düşüncem yoktu. Voleybolun hayatım olacağını aklıma getirmemiştim” dedi.

  SERİYİ KAZANACAĞIZ

  CEV Şampiyonlar Ligi’nde B Grubu’nu lider tamamlayan VakıfBank, 2. turda bir başka temsilcimiz Eczacıbaşı ile karşılaşacak. Bu eşleşme hakkında konuşan Hill “Son 12’nin daha zorlu geçeceğini biliyoruz. Ancak yeniden bu kupayı kazanmak istiyoruz. Seriyi kazanacağımızı biliyoruz. Bunun için de çok iyi oynamalıyız” dedi.

  4 TAKIM FAVORİ

  Türkiye liginin çok kaliteli olduğunu belirten ABD’li smaçör, şampiyonluk tahmininde de bulundu. Hill “Türkiye Ligi’nde Eczacıbaşı, Fenerbahçe, Galatasaray ve biz şampiyonluk içinfavoriyiz. Bunlar çok güçlü takımlar. Büyük mücadelelere göğüs geren takım kupayı kaldırır . Umarım sezon sonu kazanan biz oluruz” dedi.

  Röportaj: Begüm Doğanay Süülker
  Fotoğraf: Ahmet Hopyar

 • Biz İnandık Siz de İnanın - Gözde KIRDAR (Star)1.1.2016

  17 yıldır VakıfBank’tayım. Bu kulüp benim ailem...

  Devamını Gör

  1.1.2016

  Biz İnandık Siz de İnanın - Gözde KIRDAR (Star)

  “17 yıldır VakıfBank’tayım. Bu kulüp benim ailem. Kendimi başka takımda yabancı gibi hissederim. VakıfBank’a karşı oynayamam. Japonya ve Brezilya’dan da teklif aldım ama hepsini geri çevirdim.”

  Türk voleybolunun gelmiş geçmiş en büyük yıldızlarından biri olan, A Milli Takım ve VakıfBank’ın kaptanı Gözde Kırdar, Boğaz’ın incilerinden Çırağan’da sorularımızı yanıtladı. Ankara’daki olimpiyat elemeleri öncesi Ay-Yıldızlı ekibin şansını değerlendiren yıldız oyuncu “2012’de de zorlu bir gruptan çıkıp Londra’ya gittik. Şaşkova’lı, Gamova’lı Rusya vardı karşımızda. Zaten ilk 3 belli gibi geliyor bana. Tabi sıralama çok önemli” diyerek şöyle devam etti:

  HOLLANDA İLE RÖVANŞ MAÇI

  “Ruslar Avrupa Şampiyonası’ndaki gibi oynarsa, favori onlar. Önde Rusya, arkada Japonya gibi oynadılar! Ama biz Ankara’da seyirci ile kazanmak nasıl oluyor, hem Rusya’ya hem de bizi Avrupa Şampiyonası’nda yenen Hollanda’ya göstereceğiz. Türk halkı bize inansın.” Gözde, VakıfBank’ın başarılarının altında da Türk oyuncuların imzasının olduğunu belirterek şunları söyledi: “Kimse söyleyemez yabancılar sayesinde kazandığımızı. Gizem, Özge, Bahar, Güldeniz, Naz...”

  BU SEZONKİ VAKIF, ÇOK FARKLI

  “Kemik kadro hep Türk’tü. Takım sevgisini, ruhu, yabancı oyuncuya veremezsiniz. Çok profesyonel bakıyorlar olaya. Biz Türkler öyle değiliz. Farklı hislerle çıkıyoruz sahaya. Biz de para kazanıyoruz ama önce amatör ruhla oynuyoruz. Bu sezon sahada eğlenen, yaptığı işten zevk alan bir VakıfBank var. Anne (Buijs) çok hırslı. Loni (Lonneke Slöetjes) çok güçlü. Robin (De Kruijf) eğlenerek oynuyor. Birbirimizi çok iyi tamamlıyoruz. Bu yılki takımdan inanılmaz keyif alıyorum.”

  FENER VE G.SARAY’I REDDETTİM

  13 yaşından beri, 17 yıldır VakıfBank formasını giyen Gözde; “İkizim Özge ile birlikte A takıma çıktığımızda 15 yaşında ve yedektik. Özge sürekli oynamak istediği için başka kulüplere gitti. Ben azmettim. İleride VakıfBank’ta oynamayı kafama koymuştum. Ama önüme sürekli yabancılar geldi. Bu beni çok kamçıladı. İnanılmaz çalıştım. Her sene önüne bir yabancı getirirsen, o insan çileden çıkar! Kendi kapasitesinin üzerinde bir şey yapar. Ben de böyle yaptığıma inanıyorum. Fenerbahçe, Galatasaray, Brezilya, İtalya, Japonya... Çok teklif aldım ama reddettim. Ağabeyim, babam, herkes bu kulüpte. VakıfBank benim ailem. Bırakıp gidemem. Kendimi başka bir takımda yabancı gibi hissederim. VakıfBank’a karşı oynayamam” diye konuştu.

  FUTBOL VE BASKETTE KAOS VAR

  “Futbol gibi basketbolun da ticarileştiğini düşünüyorum. Basketbolda başarı çıtası giderek düşüyor. Tabi ki daha çok sponsorumuz olsun, şifresiz kanalda maçlarımız yayınlansın isterim. Ama ben voleybolun bir ticaret olmasını istemiyorum. Kemik bir seyircim olsun. Küfür girmesin. Kavgalar bize karışmasın. Popülerlik arttıkça futbol seyircisi işin içine giriyor ve kavgalar artıyor. Bir voleybolcu olarak halimizden memnunum!”

  Röportaj: Devrim Demirel 
  Fotoğraf: Vedat Yangın

 • Mühendis Guidetti! - Giovanni GUIDETTI (Habertürk)29.12.2015

  VakıfBank’ın tecrübeli antrenörü Giovanni Guidetti...

  Devamını Gör

  29.12.2015

  Mühendis Guidetti! - Giovanni GUIDETTI (Habertürk)

  VakıfBank’ın tecrübeli antrenörü Giovanni Guidetti, sarı-siyahlı takımın yeni sezonda maçlarını yapacağı yeni salonun inşaatını yakından takip ediyor. İtalyan hoca, ‘dünyanın en iyi salonu’ dediği tesis için gün sayıyor.

  VakıfBank’ın antrenörü Giovanni Guidetti, Hollanda’nın da hocası olarak aynı grupta yer aldığımız 2016 Rio Olimpiyat elemeleri öncesi HABERTÜRK’e konuştu.

  VakıfBank’ın yeni tesisinde sorularımızı yanıtlayan İtalyan hoca, Ankara’da Türkiye’nin büyük avantajı olduğunu söyledi:

  - 8 yıldır VakıfBank’ta çalışıyorsunuz. Vakıf’ın hiç kendi salonu olmadı. Yeni salon için ne düşünüyorsunuz?
  "İlk kez kendi maçımı Burhan Felek dışında oynayabilecek olmak çok güzel bir duygu. Takımımla beraber Türk voleybolu adına hem Avrupa’da, hem de Dünya’da çok önemli başarılara imza attık. Şu anda antrenman yaptığımız salonu görseniz herhalde şok geçirirsiniz. Güneş Sigorta’ya geldiğimde ve şimdiki salonumuza beni götürdüklerinde, ‘Salonumuz neresi?’ diye sormuştum. Tabii küçük salonumuzda geçirdiğimiz 8 sene boyunca bir sürü güzel hatıra edindim ama bu salon bence muhteşem bir proje. 8 katlı ve kesinlikle dünyanın en iyi voleybol salonunu yapmış olacağız."

  - Yeni sezon ve takımla ilgili neler hissediyorsun?
  "Geçtiğimiz sezondan çok fazla değişiklik yaparak başladık. Genç bir takım olduk. Atmosfer çok iyi ve oyuncular mutlu. Bütün takım motive ve çok iyi çalışıyoruz. Ailemize yeni katılan isimler buraya oyunlarını geliştirmeye, daha iyi olmaya, sınıf atlamaya geldiler. Bu da VakıfBank adına çok önemli bir avantaj. Teknik heyet olarak ABD yardımcı antrenörü Jamie Morrison da bize renk kattı."

  - Hakemler çok daha fazla eleştiriliyor. Problem mi var?
  "Kesinlikle problem var. Türkiye ligi hızlı yükselen ve kalitesi artan bir lig. Tabii bu yükselişe hakemlerin de ayak uydurabilmesi için zamana ihtiyaçları var. Takımlara bu kadar fazla bütçeler ayıran Türkiye’de, neden her maçta ‘Challenge Sistemi’ kullanılmaz? Türkiye’de 10 maçta toplam 5 sarı kart almışım ama uluslararası maçlarda sarı kartım yok. Çünkü ‘Challenge Sistemi’ sayesinde pozisyonlarla ilgili tartışmalar ortadan kalkıyor. İkinci noktaysa Türkiye’de Naz’dan daha iyi pasör yok. Sanki ona karşı savaş açılmış durumda. Bazen tabii ki hata yapıyor ama her pasta değil. Antrenörü olarak görevim onu korumak."

  ANKARA FARKLI

  - Hollanda ile Avrupa Şampiyonası’ndaki sevincin eleştirilmişti. Eğer Ankara’da Türkiye’yi bir kez daha yenerseniz yine böyle bir sevinç olur mu?
  "Beni tanıyanlar bu tip kritik maçlardan sonra çok fazla sevindiğimi biliyorlar. Beş aylık çalışmanın ve seyircimiz önünde madalyayı garantilemiş olmanın verdiği bir sevinç ve tepkiydi. Kesinilikle Türk Milli Takımı’na karşı yapılmış bir hareket değildi. Ankara daha farklı olacak. Türkiye Ankara’da hiç kaybetmedi. Seyirci avantajı sizde olacak."

  "ZİRVE KOVALAYAN EN HESAPLI TAKIMIZ"

  - Genç yabancı oyuncuları seçmenin bir sebebi var mı?
  "Üç sebebim var! İlki tabii ki bütçesel sebebler. Şu anda Şampiyonlar Ligi’nde şampiyonluk için mücadele eden en düşük bütçeli takımız oduğumuzu görebilirsiniz. 2. sebep ise hızlı voleybol oynayabilecek bir takım isteği. Önceki oyuncularla hızlı voleybol oynayabilirdik belki ama her zaman genç ve taze beyinlere yeni bir şeyi öğretmek daha kolay ve daha hızlı oluyor. 3. sebep aç oyuncularla mücadele etmek, taze beyinlerle oynamaktı."

  Röportaj: Burcu Hakyemez Dal

 • Milena, Harikalar Diyarı’nda - Milena RASIC (Türkiye)10.12.2015

  Tam bir İstanbul aşığı olduğunu, şekerpare ve Türk müziğine ise bayıldığını söyleyen Milena Rasic, “Türkiye gerçekten harika bir ülke” dedi.

  Devamını Gör

  10.12.2015

  Milena, Harikalar Diyarı’nda - Milena RASIC (Türkiye)

  Tam bir İstanbul aşığı olduğunu, şekerpare ve Türk müziğine ise bayıldığını söyleyen Milena Rasic, “Türkiye gerçekten harika bir ülke” dedi.

  VakıfBank Bayan Voleybol Takımı’nın geçtiğimiz sezon başında kadrosuna kattığı dünyaca ünlü yıldızı Milena Rasic ile İstanbul Kalamış’taki Wyndham otelde keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Sempatik ve mütevazı tavırlarıyla sohbetimize neşe katan Sırp voleybolcu, bu enerjisinin sırrını açıkladı: İstanbul’da ve Türkiye’de yaşamak. Mesleği sayesinde adeta dünyanı gezen, Cannes’da 4 sene yaşayan Milena, buna rağmen hayatının en güzel günlerini İstanbul’da geçirdiğinin altını çizdi. Türk kültürünü ve insanlarını çok sevdiğini söyleyen 25 yaşındaki oyuncu voleybolu bıraktıktan sonra bile Türkiye’de yaşamaya devam edebileceğini dile getirdi...

  Takımdan başlayalım. Bu sezon harika gidiyorsunuz. Bunun sırrı nedir?

  Çünkü geçen sezon Şampiyonlar Ligi Dörtlü Finali’nde üçüncü olduktan sonra hırslandık. Bu sezona çok motive bir şekilde hazırlandık ve ligde 10’da 10, Şampiyonlar Ligi’nde de 3’te 3 yaptık. Yolumuza kayıpsız devam ediyoruz ve tahmin ediyorum bu sezon sonunda bütün hedeflerimize ulaşacağız.

  Yeni transferler nasıl bu kadar çabuk uyum sağladı?

  Bu sene takımda ciddi değişiklikler oldu ama bence bunlar takımın kimyasını değiştirmeyen transferlerdi. Çok iyi bir ekip olduk ve güçlü bir birliktelik yaşadığımızı düşünüyorum. O yüzden geçen sezondan daha tehlikeli bir takım haline geldik. Performansımız da bunu ortaya koyuyor.

  Giovanni nasıl bir antrenör?

  Giovanni kesinlikle çok iyi bir antrenör. Bizi her zaman daha iyi olmamız için zorluyor. Elimizden geleni ortaya koymamızı ve yüreğimizle oynamızı istiyor. Her maçın farklı bir konsanstrasyonu var ve bizi bu farklılığa çok iyi hazırlıyor. Giovanni başarı için çok fazla çalışan bir antrenör ve bunun karşılığını da alıyor.

  Türkiye’de voleybola olan ilgi nasıl?

  Voleybol görebildiğim kadarıyla Türkiye’de oldukça popüler ve bu çok hoşuma gidiyor. Özellikle G.Saray, F.Bahçe ve Eczacıbaşı maçlarında dolu tribünlere karşı oynuyoruz. Bu durum bizim kendimizi oyuna verebilmemiz için oldukça etkili bir faktör. Ayrıca Türkiye’de voleybol organizasyon anlamında kusursuz. Dünya çapında organizasyonlarda yer aldım ve şunu söyleyebilirim ki Türkiye’de profesyonel bir atmosfer var.

  Takımdaki en iyi arkadaşın kim?

  Robin’le anlaştığımı herkes çok iyi buluyor (gülüyor). Sürekli beraber vakit geçiriyoruz. Yemeğe ve sinemaya birlikte gidiyoruz. Zaten Robin benim oda arkadaşım.

  Kariyer planın nedir?

  Voleybolu bıraktıktan sonra ne yapacağıma henüz karar veremedim ama burada sevildiğimi biliyorum. İstanbul’u da çok seviyorum. Hayat size neler getirir bilinmez ama bildiğim bir şey varsa o da çocukluğumdan beri sevdiğim voleybolun içinde olacağımdır.

  Hangi taraftar daha iyi? Türkler mi, Sırplar mı?

  Türkiye’de aynen Sırbistan’da olduğu gibi taraftarlar takımlarına tutkuyla bağlılar. Arada bir fark göremiyorum. Her iki ülkede de taraftarlar çok çılgın ve maç boyunca durmadan bağırarak şarkı söylüyorlar.

  İstanbul’da yaşamak nasıl?

  Öncelikle burada yaşamaktan büyük keyif duyuyorum. Hayatımın en güzel günlerini geçiriyorum. Bebek’te yürümeyi, boğaz kenarında çay içmeyi çok seviyorum. Koşuyolu’nda oturuyorum ve evimin yakınında güzel mekanlar bulunuyor. Buralarda akşam yemeğine çıkıyorum.

  Türk yemekleriyle aran iyi mi?

  Türkiye’de yaşamayı sevmemin bir başka nedeni yemekler. İskendere bayılıyorum. Bursa’ya gittiğimiz her deplasmanda mutlaka yiyorum. Şekerpare de en sevdiğim tatlı. Her fırsatta hem de biraz abartarak yiyorum. Türk müziğini de çok seviyorum. En beğendiğim şarkı: Harika (Ajda Pekkan&Ozan Doğulu). Arabamda tekrar tekrar dinliyorum. Türkiye gerçekten harika bir ülke. Ben de bunun bir şekilde parçası olduğum için çok mutluyum.

  O bir futbol fanatiği

  Antrenmanlardan önce bazen takım arkadaşları ile futbol oynadıklarını söyleyen Milena Rasic, "Futbolu çok seviyorum. Takım arkadaşlarıma da alıştırdım. İdmandan önce paslaşarak topu yere değdirmemeye çalışıyoruz. Sırbistan'da Partizan takımını destekliyorum" dedi.

  Röportaj: Murad Tamer

1 ...3 4 5 6 7 8 

VakıfBank Spor Kulübü Voleybol Altyapı Seçmeleri Katılım Formu

Katılacak sporcunun;