Hollanda'da bizi daha çok Türkler tanıyor - (Sabah)

SABAH, VakıfBank'ın üç Hollandalı yıldızı ile buluştu.

Hollanda'da bizi daha çok Türkler tanıyor - (Sabah)

VakıfBank'ın Hollandalı yıldızları Robin de Kruijf, Anne Buijs ve Lonneke Sloetjes; transferlerinden, antrenörleri Guidetti'ye, ülkelerinde voleybolun futbolun gölgesinde kalmasından, İstanbul trafiğine kadar pek çok şeyi SABAH'a anlattılar.

Türkiye'de ve CEV Şampiyonlar Ligi grubunuzda lider durumdasınız. Sezon sonu hedefleriniz için ne düşünüyorsunuz?

Robin de Kruijf: Geçen yıl üçüncü olmuştuk, bu yılki hedefimiz şampiyonluk... Zaten VakıfBank gibi güçlü kadro kuran kulüplerin hedefi her zaman şampiyonluk olur. Bu yıl daha güçlüyüz ve daha iyi hazırlanıyoruz.

Kaptanınız Gözde'nin deyimiyle 'Voleybolun Barcelona'sı' VakıfBank'tan teklif aldığınızda neler düşündünüz?

Lonneke Sloetjes: İlk duyduğumda çok şaşırdım ve inanmakta zorlandım. Menajerim beni buna inandırmakta zorlandı. VakıfBank'ta oynamak büyük gurur. Büyük mutluluk duydum ve heyecanlandım. Robin geçen yıl gelmişti VakıfBank'a. Hemen arayıp heyecanımı onunla paylaştım, 'Teklifi hemen kabul et' dedi. Anne Buijs: VakıfBank'tan teklif almak sürpriz oldu. Kendimle gurur duydum. Voleybol sporunda bütün dünyanın gözü Türkiye ve VakıfBank'ta. Sevindiğim ikinci konu ise Giovanni ile çalışma fırsatımın olması. Kendisiyle milli takımda zaten çalışıyorduk. Onun antrenman metotları çok farklı. Onunla bir sezon geçirmek kariyerim açısından büyük bir sıçrayış olacaktı. Tereddütsüz kabul ettim. Şu anda da ne kadar büyük bir şans yakaladığımı görüyorum. Robin de Kruijf: Ben ikinci sezonumu geçiriyorum VakıfBank'ta. Bu kulüpte oynamak dünya voleybol dünyasında bir ayrıcalıktır.

Türkiye-Hollanda maçında tribün desteği mükemmeldi. Ülkenizde voleybol sporuna ilgi her zaman böyle midir?

Robin de Kruijf: Voleybol, Hollanda'da çok takip edilen bir spor değil. Ülkemizdeki Türkler, bizi Hollandalılar'dan daha iyi tanıyor, havaalanında sık sık 'VakıfBank'ta oynuyorsunuz değil mi' diye fotoğraf çektirmek isteyenler oluyor, bize daha çok ilgi gösteriyorlar. Anne Buijs: Hollanda'daki şampiyona televizyondan yayınlandığı için ilgi, bizim de elde ettiğimiz başarıyla birlikte arttı. Hollanda'da konu milli takım olunca ilgi tüm sporlarda direkt yükselir.

Birçok ünlü Hollandalı futbolcu Türkiye'de oynadı/ oynuyor. Görüşüyor musunuz?

Robin de Kruijf: Hollanda'da hangi kanalı açsanız futbol ve futbolla ilgili şeyler var. Milli takımda oynayan futbolcular, Rihanna gibi birer yıldızlar. Biz de elbette isim olarak Van Persie'yi Sneijder'i biliyoruz ama şahsen tanımıyoruz.

Yazın oynanan Avrupa Şampiyonası'nda ikinciliğe giden yolda yarı finalde Türkiye'yi mağlup ettiniz, o maçın havası nasıldı?

Robin de Kruijf: Türk Milli Takımı'ndaki arkadaşlarıma karşı oynamak kolay değildi ama kazanmak zorundaydık. Şampiyonada her milli takım zafere ulaşmak ister. Turnuvaya ev sahipliği yapmamız bize büyük avantaj sağladı, tribün desteği mükemmeldi.

Lonneke Sloetjes: Türkiye'den birçok sporcuyu zaten daha önceki şampiyonalardan tanıyorduk. Türkiye güçlü bir rakipti ama hocamız Giovanni'nin de katkısıyla kazanmak zor olmadı.

Transferinizde Giovanni'nin etkisi nedir?

Robin de Kruijf: Giovanni, büyük hoca. İki vatandaşımla milli takım dışında onunla VakıfBank'ta da çalışmak büyük şans.

Anne Buijs: Giovanni ile çalışmak çok çok zor (gülüyor). Çok ağır antrenmanlar yaptırıyor, bizi çok yoruyor ama keyifli.

Lonneke Sloetjes: O her zaman en iyisini istiyor. Her zaman yeni bir şeyler öğrenip kendinizi geliştirebiliyorsunuz.

İstanbul'a geldiğinizde sizi en çok şaşırtan olay ne oldu?

Lonneke Sloetjes: Üçümüz de araba kullandığımız için rahatlıkla söyleyebilirim ki, kesinlikle trafik (üç sporcu da gülmeye başlıyor). Herkes önce tartışıyor, ardından bağrışmalar ve hemen kavga... Trafik İstanbul'da internetteki GTA oyununa benziyor. Bu oyundaki gibi İstanbul'da trafikte kural yok. Herkesin işi çokö nemli. O yüzden de ulaşmak istediği yere gitmek için herkesin acelesi var.

Robin de Kruijf: Ben bir yıldır buradayım ve İstanbul'un trafiğine alıştım. Arkadaşlarım da gün geçtikçe deneyim kazanıp en kestirme kaçış yollarını öğreneceklerdir.

Anne Buijs: VakıfBank kulübüne ilk geldiğimde genç oyuncuları görünce gerçekten çok şaşırdığımı söyleyebilirim. Kadromuzda altyapıdan gelen çok yetenekli arkadaşlarımız var. Ve altyapıdaki sporcuları da gözlemleme şansımız oluyor. Bu durum VakıfBank'ın dünya çapındaki başarısının devamlılığı açısından da çok önemli.

Robin de Kruijf: Ocak ayında Hollanda Milli Takımı'yla Ankara'da Olimpiyat elemeleri oynayacağız. Oranın seyircisini iyi tanıyoruz ve VakıfBank taraftarlarının da çok olduğunu biliyoruz. Maçlarda bize destek vereceklerini umuyoruz.

Anne Buijs: Olimpiyatları çok istiyoruz. Ankara'da tanıdık bir atmosferde sahaya çıkacağımız için sabırsızlanıyoruz.

Röportaj: Serkan Ünlü

Devamını Gör
 • En Karizmatik Türk Atatürk - Kimberly HILL (Hürriyet)9.12.2015

  Son Dünya Şampiyonası'nda En Değerli Oyuncu seçilen Vakıfbank'ın ABD'li yıldızı Kimberly Hill...

  Devamını Gör

  9.12.2015

  En Karizmatik Türk Atatürk - Kimberly HILL (Hürriyet)

  Son Dünya Şampiyonası'nda En Değerli Oyuncu seçilen Vakıfbank'ın ABD'li yıldızı Kimberly Hill, Hürriyet’e çarpıcı açıklamalarda bulundu. Hill, “Türkiye’de gördüğüm en karizmatik Türk kesinlikle Atatürk. Kiminle konuşsam bana Atatürk’ü anlatıyor. Türk insanını bu kadar çok etkileyen bir lider elbette ki benim de ilgimi çekti. Şimdilik çok az bilgi sahibiyim ancak Atatürk hakkında bilgimi geliştirmek istiyorum.” dedi.

  Spora futbol oynayarak başladığını belirten Kimberly Hill, Portlant takımında ön libero olarak forma giydiğini belirterek “13 yaşıma kadar futbol oyuncusuydum. Ön libero olarak defanstan aldığım toplarla oyun kurup topu ileri taşıyor ve yaratıcı paslar atmaya çalışıyordum. Futbolu da çok severek oynuyordum. Ancak voleybolcu ablam fiziğimin voleybol sporu daha uygun olduğunu söyleyip denememi önerdi. Futbolu bıraktım ve kariyerime voleybolda devam ettim. Dünya çapında bir voleybolcu olduğum için kararımın doğru olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

  ‘OLİMPİYATTA ALTIN MADALYA BİZİM OLACAK’

  TÜRKİYE’de kısa süredir bulunmasına rağmen herkesin kendisine Atatürk’ü anlattığını belirten Hill “Türkiye’de gördüğüm en karizmatik Türk kesinlikle Atatürk. Kiminle konuşsam bana Atatürk’ü anlatıyor. Türk insanını bu kadar çok etkileyen bir lider elbette ki benim de ilgimi çekti. Şimdilik çok az bilgi sahibiyim ancak Atatürk hakkında bilgimi geliştirmek istiyorum” diye konuştu.

  Amerika Milli Takımı’nda en değerli oyuncu seçilen Kimberly Hill önümüzdeki sezon hedefinin olimpiyat altın madalyası olduğunu belirterek “Rio Olimpiyatlarında altın madalyaya takım olarak kilitlendik. Bunu da başaracağız.” dedi.

  TERÖR BENİ DEĞİL AİLEMİ KORKUTUYOR

  Türkiye’ye gelirken dünyanın geri kalanından daha farklı coğrafyaya geldiğinin farkında olduğunu düşünen Hill, “Ben değil ama ailem Türkiye’de yaşanan bazı olayları duyduğunda endişelenip beni arıyor. Dünyanın her hangi bir yerinde olabileceği gibi kendimi burada güvende hissediyorum. Hiç bir çekincem ve korkum yok. Ancak konuştuğumuz şeyler de bir gerçek” dedi.

  ŞAMPİYON 3 TAKIM ARASINDAN ÇIKAR

  Dışardan baktığında dünyanın en büyük üç takımının Türkiye’de bulunduğunu gördüğünü belirten Hill, “Geçtiğimiz yıllarda Şampiyonlar Ligi kuraları çekildiğinde VakıfBank, Fenerbahçe veya Eczacıbaşı ile eşleştiğimizde “Eyvah” diyorduk. Kaybedeceğimizi biliyor sadece avantaj sağlayabilmek için 1 set kazanmak için oynuyorduk. Türk takımları karşısında 1 set kazanmak dahi sizi mutlu ediyor zira dünyanın en iyi üç takımından biriyle oynuyorsunuz.

  ‘FİNAL BELİRLER’

  Bu yıl Türkiye Ligi’de rakiplerimiz Fenerbahçe ve Eczacıbaşı Vitra’nın şanslarını eşit görüyorum. Final maçları şampiyonun kim olacağını belirleyecek” şeklinde konuştu.

  EN ÇOK KAYMAĞI SEVDİM

  Türkiye’de yemekleri çok sevdiğini belirten Hill, “Özellikle kaymağı çok seviyorum. Kebap türlerine de bayılıyorum. Hele sütlaç hele baklava enfes. Bu ülkede sevmediğim tek unsur şoförler. Trafikte araba kullanan sürücüleri hiç sevemedim” dedi.

  İSTANBUL TAM BİR AVRUPA ŞEHRİ

  26 yaşına İstanbul’da giren ve bir gece kulübünde arkadaşlarıyla eğlenerek doğum gününü kutlayan Hill, “İstanbul tam bir Avrupa kenti. Birçok Avrupa kentinde bulamayacağınız güzellikleri bu kentte bulmak mümkün. Türkiye’de basketbol, voleybol sporu yapan Amerikalı arkadaşlarım olduğu için yalnızlık çekmiyorum.”

  MAÇLARA TARAFTAR GELMEMESİ ŞAŞIRTICI

  ABD’de voleybol ligi olmamasına rağmen kolej ve üniversite seviyesindeki maçların çok çekişmeli ve seyircili geçtiğini belirten Hill, “Geçen yıl İtalya’nın Novara takımındaydım. İki ülke arasındaki beni şaşırtan tek fark taraftar ilgisi. İtalya’da her maçta taraftarlar salonları dolduruyordu. Türkiye liginde salonların boş kalması inanılır gibi değil.

  Röportaj ve Fotoğraf: Süleyman Arat

 • Biz Bir Yere Gitmedik - Naz Aydemir AKYOL (Milliyet)8.12.2015

  Hem ligde, hem de Avrupa’ya başarılı bir start veren VakıfBank’ın pasörü Naz Aydemir Akyol geçen...

  Devamını Gör

  8.12.2015

  Biz Bir Yere Gitmedik - Naz Aydemir AKYOL (Milliyet)

  Hem ligde, hem de Avrupa’ya başarılı bir start veren VakıfBank’ın pasörü Naz Aydemir Akyol geçen sezon da her kulvarda final oynadıklarını söyledi. Tecrübeli voleybolcu, “Biz sadece kupa kaybettik. Bir yere kaybolmadık. Takımın kimyası ve kurgusu değişti. Bu yıl farklı bir enerjimiz var” dedi. Ligde ve Avrupa’da yoluna namağlup devam eden VakıfBank’ın yıldız pasörü Naz Aydemir Akyol, hem milli takımla ocak ayında oynayacakları maçları hem de kulübün şu anki durumunu MİLLİYET için değerlendirdi.

  Geçen sezon kupaları kaybetmiştiniz, bu sezon ise fırtına gibi esiyorsunuz. VakıfBank geri mi döndü?

  VakıfBank hiçbir zaman kaybolmamıştı. Geçen sezon kupa kaybettik. Bu yüzden bizim için başarısız bir sezondu. Ama her kulvarda final oynadık. Final-¬four’a da kaldık. Bu sezon, geçen yıla göre daha iyi gittiğimiz bir gerçek. Fakat geçen sene de ligin başlarında konuşuyor olsaydık başarılıyız diyebilirdik. Ama takımın kimyası, kurgusu değişti. Bu sezon daha farklı bir enerji var.

  Daha önce 73 maçlık bir seriniz vardı. Şimdi onun geri geleceğini düşünüyor musunuz?

  Çok ekstra bir sezondu o. Dünyada başka bir takım, bunu yapabilir mi gerçekten bilmiyorum. Neredeyse 1,5 sezon hiç maç kaybetmedik. Bütün kupaları aldık. Benim düşüncem bir takım maç kaybedebilir. Bu bir uyarı gibidir, takımı uyandırır. Önemli olan maç kaybetmemek değil, kupaları almaktır.

  Derbilere özel bir motivasyonunuz var mı?

  Her maça aynı şekilde çıkmaya çalışıyoruz. Ama bu tabii ki karşı tarafın gücünü bildiğiniz zaman mümkün olmuyor. Fenerbahçe, Galatasaray, Eczacıbaşı gibi takımlarla oynarken daha farklı oluyor. Yine de her takımın karşısına aynı saygıyla ve aynı motivasyonla çıkmaya çalışıyoruz.

  Yeni transferler takıma çabuk adapte oldular. Onların performansını değerlendirir misin?

  Bütün yaz hocamız Guidetti ile çalışmanın avantajını iyi kullandılar. Eğer böyle olmasaydı, tabii ki daha farklı bir durum ortaya çıkardı. Onun oyun sistemini, nasıl bir oyun oynatmak istediğini iyi biliyorlar. Biz de yeni gelen birini hemen içimize alıp kaynaştığımız için kimyamız tuttu. Oldukça keyifli bir şekilde yolumuza devam ediyoruz. Takımlar Türk pasör konusunda sıkıntı yaşıyorlar.

  Sen bu konuda ne düşünüyorsun?

  Benim dışındaki Türk pasörlerin de yeterince iyi olduğunu düşünüyorum. Türkiye’de kadronuzda yabancı bir pasör bulundurmak şu şartlarda büyük bir lüks. Ben kendi mevkidaşlarımı iyi buluyorum. Onlara güvenildiğinde neler yapabildiklerini daha önceki senelerde gösterdiler.

  Eczacıbaşı ve Fenerbahçe’nin bu sezonki kadrosunu nasıl buluyorsunuz?

  Eczacıbaşı geçen sezon çok iyiydi. Kadrolarında bu sezon değişime gittiler. Onların da bir alışma süreci olacaktır. Aldıkları sürpriz mağlubiyetler sezon sonunu çok fazla etkilemez. Fenerbahçe de her zamanki gibi çok güçlü.

  Uzun yıllardır Guidetti ile çalışıyorsun. Onun sana kattığı şeyler neler?

  Bana üç yıl boyunca çok fazla şey kattı. Saymaya kalksam ve bir şey unutsam ona saygısızlık olur. Bu sene kendi de ‘sana daha yeni şeyler öğretmemiz gerekiyor’ dedi. Bu sezon ABD yardımcı antrenörü Jamie Morrison da geldi. Onunla ayrı da çalışıyoruz. O da bizim performansımıza çok şey kattı. Çalışmaya devam etmemiz gerekiyor. Öğrenilecek şeyler hiçbir zaman bitmez.

  Gelecek dönemde VakıfBank’ta devam mı edeceksin, yoksa Avrupa gibi bir hedefin var mı?

  Şu an çok önemli bir sezon benim için devam ediyor. Bunu hiç düşünmedim. Evde bile kocamla hiç konuşmadık. O yüzden öncelikli olarak önümüzde üç maç var. Ardından ocak ayında milli maçlar var. Bu sezonu bitirdikten sonra her şey netleşecektir.

  Voleybol seyircisi yeterli mi, yoksa daha fazla ilgi olmalı mı?

  Ben bir müessese takımında oynadığım için bunu değerlendiremem. Eğer üç büyüklerde oynasam buna cevap verebilirdim. Onların kendi taraftarları olduğu için salonu doldurma avantajları var. Ama bizim de Şampiyonlar Ligi’nde ve ligde oynadığımız büyük maçlarda seyirci sayımız gayet iyi. Tabii ki bizim seyircimiz üç büyükler gibi coşkulu bir şekilde tezahürat yapmıyor. Genelde aileler çocuklarını alıp bizi izlemeye geliyorlar. Basketbolla kıyasladığımız zaman ise orada daha fazla sonucu belli olmayan maçlar yaşanıyor. İnsanlar heyecanlı bir şey arıyor. Voleybol daha az heyecanlı bir spor.

  Milli takım yoğun bir maratona girecek. Takımın durumunu değerlendirir misin?

  Olimpiyat elemeleri Ankara’da yapılacak. Ev sahibi olduğumuz için oldukça avantajlıyız. Oldukça güçlü ekiplerden kurulu mini bir Avrupa Şampiyonası oynayacağız. Ama Ankara her zaman uğurlu diyoruz. Seyirci desteğini arkamıza alıp, önce gruptan lider çıkmak, ardından da adım adım giderek olimpiyat vizesini almak istiyoruz. Eğer ikinci ve üçüncü olursak da mayısta elemeler oynayacağız. Bu takım ocakta olmazsa, mayısta olimpiyat biletini alacak güce sahip.

  Röportaj: Erkan Ayraç
  Fotoğraf: Ahmet Hopyar

 • Tüm Kupaları İstiyorum - Kimberly HILL (Habertürk)24.11.2015

  VakıfBank’ın ABD’li yıldızı Kimberly Hill, Türkiye’deki ilk...

  Devamını Gör

  24.11.2015

  Tüm Kupaları İstiyorum - Kimberly HILL (Habertürk)

  VakıfBank’ın ABD’li yıldızı Kimberly Hill, Türkiye’deki ilk röportajını HABERTÜRK’e verdi. Geçen yıl Dünya Şampiyonası’nın en değerli oyuncusu seçilen smaçör, yeni takımında tüm kupaları kazanmak istediğini söyledi.

  Amerika Milli Takımı’nın gelecek vaad eden oyuncularından Kimberly Hill, bacağındaki sakatlığın tedavisi sonrasında yeni takımı VakıfBank’a katıldı. 2014 Dünya Şampiyonası’nda en değerli oyuncu (MVP) seçilen 25 yaşındaki Hill, Türk basınında ilk röportajını HABERTÜRK’e verdi. İşte genç yıldızın izlenimleri:

  Avrupa’da geçirdiğin 2 yılın ardından VakıfBank’a gelme kararını nasıl aldın?
  Amerika Milli Takımı’ndaki takım arkadaşlarımdan İstanbul ve buradaki yaşantı ile ilgili harika şeyler duydum. Onlardan edindiğim bilgiler sebebiyle hep gelmek istediğim bir şehirdi. Bütün bunların yanında dünyanın en iyi takımlarından biri olan ve iyi koçlarından birinin çalıştırdığı VakıfBank’tan aldığım teklifi kabul etmek çok kolay oldu.

  Sopot’ta, Şampiyonlar Ligi’nde VakıfBank ile oynamıştın. Şimdi ailenin içine girince nasıl gözüküyor?
  VakıfBank dışardan bakınca iyi programı olan mükemmel bir kulüp gibi gözüküyordu. İyi antrenörle çalışan, bütün taşları yerli yerine oturmuş ve özellikle daha başarılı olmak için çalışan bir takım. Aileye girince gördüm ki VakıfBank kesinlikle göründüğü gibi bir takım.

  VakıfBank’ta Amerikalı antrenör Jamie Morrison ile beraber olmak neler hissettiriyor?
  İkimizin de VakıfBank’a geleceği belli olunca güldük ve sevindik. İyi anlaştığım ve beni anlayan bir antrenör. Onunla milli takımın ardından VakıfBank’ta da beraber çalışmak bence benim şansım olacak.

  Takıma geç katıldın ama izlediğin kadarıyla takımın performansını nasıl buldun?
  Takımımın durumundan memnunum. Hepimiz daha iyi oynamak için çalışıyoruz. Maçlarda neticeden çok oyun kalitemize ve daha iyi olmaya konsantre oluyoruz. Yükselen bir oyun grafiğimiz var, sonunda ulaşacağımız noktayı ben de merak ediyorum.

  Seni Dünya Şampiyonası’nda kazandığın MVP ödülü sonrasında tanıdık. Bu başarıyı bekliyor muydun?
  2014 Dünya Şampiyonası her şeyin yolunda gittiği, takım olarak hepimizin iyi hissettiği turnuvalardan biriydi. Her maça ayrı ayrı konsantre olup, adım adım ilerledik. Sonunda MVP oldum ama benim için en önemlisi altın madalya almaktı.

  Türk takım arkadaşlarını nasıl buldun?
  Aslında milli takımda birçok kez karşılıklı oynadınız. Hepsi tahmin ettiğim gibi. Bütün takım arkadaşlarım cana yakın ve çok sıcakkanlılar. Çok iyi rakipler ve mücadeleyi seviyorlar. Bu da bence hepimizin birbirini zorlamasıyla daha iyi oynamamızı sağlıyor. Bazıları tahmin ettiğimden daha şirin. Mesela Kübra, çok tatlı. Kübra’yla aynı dili konuşmasak da, bence harika biri...

  Amerika’dan en fazla neleri özledin?
  Tabii ki en çok ailemi ve arkadaşlarımı özledim. Onlar dışında en fazla Meksika yemeğini özledim. Meksika mutfağını çok seviyorum ama maalesef Amerika dışında istediğim tatta bulamıyorum.

  Kimberly ne yaparsa kendini başarılı kabul eder?
  Ne kadar takımın kalbi olmayı sevsem de, kadromuzda çok güçlü ve kariyerli isimler var. O yüzden bu sezon kimin oynadığı değil, ne kadar iyi oynadığımız ön plana çıkacak. VakıfBank’taki en büyük hedefim bu sezon tüm kupaları kazanmak.

  Röportaj: Burcu Hakyemez Dal

 • Geri Döneceğiz - Milena RASIC (Milliyet)12.10.2015

  VakıfBank'ın geçen sezon kadrosuna kattığı Milena Rasic, güçlü rakiplerine gözdağı verdi.

  Devamını Gör

  12.10.2015

  Geri Döneceğiz - Milena RASIC (Milliyet)

  VakıfBank'ın geçen sezon kadrosuna kattığı Milena Rasic, güçlü rakiplerine gözdağı verdi. Sırp voleybolcu, "Fenerbahçe ve Eczacıbaşı da güçlü bir kadro kurdu. Ancak hocamız Giovanni Guidetti ve biz, bu sezon daha fazlasını istiyoruz" dedi.

  Dünya'nın en iyi orta oyuncuları arasında gösterilen ve VakıfBank ailesine geçtiğimiz sezon katılan Sırp yıldız Milena Rasic, yeni sezon hedeflerini MİLLİYET'e anlattı.

  Geçen sezon tek kupayla bitti. Bu sezonki beklenti nedir?

  Hocamız Giovanni Guidetti, başta olmak üzere takımdaki herkes bu sezon daha iyisini, daha fazlasını istiyor. Önümüzde ilk başta çok önemli gördüğümüz Fenerbahçe ile oynayacağımız bir Süper Kupa maçı var. Buna hazırlanmaya başladık. İdmanlarımız da çok iyi geçiyor. Tabii ki sezona güzel bir kupa ile başlamak istiyoruz. Genel beklentimiz tabii ki VakıfBank'ı en iyi seviyeye taşıyarak, mücadele ettiğimiz her kulvarda şampiyonluğa ulaşmak.

  Rakipleriniz Fenerbahçe ve Eczacıbaşı olarak gösteriliyor. Onların kadroları hakkında ne düşünüyorsun?

  Onlar da tabii ki eksik olan alanlarını doldurdular. Bizim kadar iyi kadro kurdular. Onlara karşı en iyi mücadelemizi ortaya koyacağız. Geçen sezon hedeflerimizin gerisinde kalmış olabiliriz, ancak bu sezon daha iyi bir VakıfBank izleteceğiz herkese.

  Dünyanın en iyi orta oyuncularından birisin. Bunun için alt yapıdan itibaren özel bir eğitim aldın mı?

  Hiçbir sezon sadece size verilenle bir yere gelemezsiniz. Sizin de her zaman daha çok çalışmanız ve çok fazla şey yapmanız gerekiyor. Ben şu anda kendimi dünyanın en iyilerinden biri olarak görmüyorum. Şu anda ve gelecekte de yapabileceğim, öğrenebileceğim çok fazla şey var ve hâlâ genç bir oyuncuyum.

  Kariyerinde birçok başarı var. Gelecekte VakıfBank'ta devam mı etmek istiyorsun, yoksa Avrupa'ya mı döneceksin?

  VakıfBank'ta çok mutluyum. Hem takımımı hem de İstanbul'u çok seviyorum. Burada çok güzel bir ortam var. Kulüpteki arkadaşlık ortamından da çok mutluyum. Zaten bir sezon daha sözleşmem var. Sözleşmem bittiğinde yönetim ile görüşeceğiz. Uzatmak isterlerse tabii ki bunu kabul ederim. Ancak böyle bir şey olmazsa da daha farklı bir plan yapacağım.

  Birçok hoca ile çalışıyorsun. Guidetti'yi kendi gözünden anlatır mısın?

  Giovanni Guidetti, Avrupa'da ve Dünya'daki en iyi hocalardan biri. VakıfBank'ı seçmemdeki en önemli etken de o zaten. Buraya geldiğimden beri kendisinden bir sürü şey öğrendim ve öğrenmeye de devam edeceğimi düşünüyorum. Bana göre kendisi ile çalışmak büyük bir ayrıcalık.

  Röportaj: Erkan Ayraç

1 ...4 5 6 7 8 

VakıfBank Spor Kulübü Voleybol Altyapı Seçmeleri Katılım Formu

Katılacak sporcunun;