VakıfBank’tan satranç hamlesi

Yeni kalesi VakıfBank Spor Sarayı’nı açan VakıfBank Spor Kulübü, bayan voleybolundan sonra satrançta da...

VakıfBank’tan satranç hamlesi

Yeni kalesi VakıfBank Spor Sarayı’nı açan VakıfBank Spor Kulübü, bayan voleybolundan sonra satrançta da sporcu yetiştirmeye başlıyor. VakıfBank’ın yeni okulunda 5-16 yaş arası gençlere her seviyede eğitim verilmesinin yanı sıra yetişkinlere özel gruplar da satrançseverler için hizmet verecek.

VakıfBank Spor Kulübü, 30 yılı aşkın süredir desteklediği ve ülkemize 1 Dünya, 2 Avrupa Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu kupası getiren bayan voleybolunun yanına satranç branşını da ekledi. Kulübün yeni tesisi VakıfBank Spor Sarayı’nda açılan okulda 5-16 yaş aralıkları için yeni başlayanlara, orta seviye ve turnuva hazırlık gruplarıyla eğitim verilecek. Bunun dışında yetişkinler için de ayrı bir grup olacak.

Satranç Okulu’nun açılış töreninde açıklamalarda bulunan VakıfBank Spor Kulübü Başkanı Osman Demren, kendileri için bayan voleybolunun yerinin ayrı olduğunu dile getirirken “Yeni tesisimizle birlikte yeni bir branşa daha destek vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bunun yanı sıra topluma faydalı birey, Türk sporuna yetenekli sporcu yetiştirme vizyonumuz doğrultusunda altyapı çalışmalarımız devam ediyor. Ümit ediyorum ki, tıpkı voleybolda olduğu gibi satrançta da Avrupa ve Dünya Şampiyonu sporcuların gelişimine tanıklık ederiz” diye konuştu.

Devamını Gör
 • KAMUOYUNA DUYURULUR9.10.2014

  Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O., 1986 yılından bu yana Türkiye’de...

  Devamını Gör

  9.10.2014

  KAMUOYUNA DUYURULUR

  Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O., 1986 yılından bu yana Türkiye’de bayan voleyboluna büyük yatırımlar yapmakta ve bu branşın gelişimi için desteğini kesintisiz olarak sürdürmektedir. Bu destek, 2010 yılından bu yana bir adım daha öteye taşınmış ve bayan voleybol milli takımlarının ana sponsorluğu üstlenilmiştir. Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O, tıpkı Avrupa ve Dünya Şampiyonu olan VakıfBank Spor Kulübü’yle olduğu gibi Avrupa ve Dünya Şampiyonlukları yaşayan yıldız kızlarla da, 52 sene sonra bayrağımızı takım halinde Olimpiyatlara taşıyan A millilerle de, gencecik kadrosuyla Avrupa Ligi’nde altın madalya kazanan sultanlarımızla da ayrı ayrı sevinmiş, hepsiyle tek tek gurur duymuştur.

  Geride bıraktığımız yaz döneminde, milli takımlarımız yoğun bir maç programından geçmişlerdir. Öncelikle 2015 Avrupa Şampiyonası elemelerinde boy gösteren A Milli Takımımız, bu elemelerden grup lideri olarak çıkmış ve 2015 Avrupa Şampiyonası’na katılma hakkı elde etmiştir. Bayanlar Avrupa Ligi’nde ise tarihimizde bir ilk başarılarak, bu turnuva şampiyonlukla kapatılmıştır. World Grand Prix’de ise grup aşamalarında birbirinden önemli rakipleri mağlup eden ay-yıldızlılarımız, final grubuna kadar yükselmeyi başarmıştır. Son olarak, İtalya’da düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda boy gösteren Filenin Sultanları, turnuvaya 2. turda veda etmiştir.

  Yıllardır süregelen yoğun tempo ve sıkışık maç takviminde Türk Milli Takımı için emek harcayan tüm oyuncuların nasıl bir tempo ve fedakarlıkla milli formaya hizmet ettiklerinin en yakın şahitleriyiz. Yoğun geçen kulüp sezonunun ardından tedavi ve tatil sürelerinden feragat ederek, mili forma için emek harcayan başta A, U-23, Genç ve Yıldız milli takımlarda yer alan tüm sporculara, antrenörlere, milli takım çalışanlarına ve yöneticilerine Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. olarak teşekkürlerimizi sunarız.

  VakıfBank Spor Kulübü, milli takımlara en fazla oyuncu gönderen kulüp olmanın haklı gururunu yaşamaya devam etmekte ve yerli yabancı tüm oyuncularının emeklerini ayakta alkışlamaktadır. Her oyuncumuzun, her antrenörümüzün mücadelesi ve başarısı bizim için bir övünç kaynağıdır. Kulübümüzün kazandığı başarılar bizleri nasıl mutlu ediyorsa, oyuncularımızın milli takımlara seçilmesi ve milli formayla ter dökmesi bizleri daha da fazla mutlu etmektedir.

  Ülkemizin en başarılı spor dalı olan bayan voleybolunda, bundan sonraki dönemde de başta milli takımlarımız olmak üzere ülkemizi uluslararası alanda temsil eden tüm kulüplerimizin bizlere daha nice başarılar yaşatacağına olan inancımız tamdır. Kamuoyuna saygıyla arz ederiz.

  Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. ve VakıfBank Spor Kulübü

 • VakıfBank Antrenör Kadrosunu Güçlendirdi8.10.2014

  Son Türkiye şampiyonu unvanıyla yeni sezon hazırlıklarına kısa bir süre...

  Devamını Gör

  8.10.2014

  VakıfBank Antrenör Kadrosunu Güçlendirdi

  Son Türkiye şampiyonu unvanıyla yeni sezon hazırlıklarına kısa bir süre sonra başlayacak olan VakıfBank, antrenör kadrosunu Kübalı antrenör Gil Ferrer Cutino ile güçlendirdi.

  VakıfBank, geride kalan iki sezonda takımda yer alan Gen Kawakita’nın Japonya Milli Takımı’ndaki görevi nedeniyle Türkiye’den ayrılması üzerine antrenör kadrosunda oluşan boşluğu tecrübeli antrenör Gil Ferrer Cutino ile doldurdu. 2011 yılından bu yana Almanya Milli Takımı’nda Giovanni Guidetti’nin yardımcılığını da üstlenen Cutino, yeni sezonda VakıfBank’ın başarısı için çalışacak.

  11 Ekim 1974 Küba doğumlu olan Cutino, ülkesinde plaj voleybolunda önemli başarılar kazandı ve bu alanda ülkesini uluslararası arenada 7 yıl boyunca temsil etti. 2004 yılında Almanya’ya yerleşen ve bu ülkede plaj voleybolunun yanı sıra salon voleybolunda da mücadele veren Gil, 2011 yılına kadar çeşitli takımlarda forma giydi. 2011 yılından bu yana Almanya Milli Takımı’nda yardımcı antrenörlük ve çeşitli takımlarda başantrenörlük yapan deneyimli isim, 2014-2015 sezonu öncesinde VakıfBank kadrosuna dahil oldu.

 • VakıfBank’tan cimnastikte altyapı atağı25.9.2014

  Devamını Gör

  25.9.2014

  VakıfBank’tan cimnastikte altyapı atağı

  VakıfBank Spor Kulübü Cimnastik Okulu, yeni dönem çalışmalarına Kartal Cimnastik Spor Salonu’nda başlıyor. Son üç yılın Türkiye Şampiyonu olan ve milli takımlara sporcu yetiştirmeye devam eden VakıfBank Cimnastik Okulu, 2014-2015 döneminde de çok iddialı.

  VakıfBank Spor Kulübü, yarıştığı her branşta olduğu gibi cimnastikte de altyapıya oldukça önem veriyor. Voleybolda altyapıdan yetiştirdiği sporcularla Türkiye, Avrupa ve Dünya Şampiyonu olan VakıfBank, cimnastikte de zirveyi hedefliyor.

  VakıfBank Cimnastik Okulu’nda artistik cimnastik branşında 3-8 yaş aralığında kız ve erkek çocuklar için kayıtlar başladı. Günde iki saat süren eğitimler, sekizli gruplarla 10:00-11:00 ve 11:10-12:10 saatleri arasında gerçekleştiriliyor. VakıfBank Cimnastik Okulu’nda yeni kayıtlara göre ek saatler de programa dahil edilecek.

  Milli Takım Antrenörü Cem Volkan Yavaş eğitmenliğindeki VakıfBank Cimnastik Okulu’nun temel hedefi; çocukların koordinasyon ve temel motorik özelliklerini, esneklik ve kuvvetini geliştirip fiziksel ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak ve sporcuların cimnastikle birlikte özgüven, disiplin, kendi başlarına iş yapabilme özelliklerini kazanmaları şeklinde sıralanıyor.

  Altyapıyla desteklenen VakıfBank Cimnastik Şubesi’nde 3 farklı yaş kategorisinde 20 sporcu bulunuyor. Geçtiğimiz dönemde de milli takıma 3 sporcu veren ve VakıfBank, Türkiye şampiyonalarında bu yıl da zirveyi hedefliyor.

  VakıfBank Cimnastik Okulu

  Kartal Spor Merkezi

  Karlıktepe Mahallesi, Su Deposu Sokak

  No: 18 Kartal / İstanbul  Kayıt ve İletişim:

  Cem Volkan Yavaş

  0 536 832 21 12

  info@vakifbanksporkulubu.com

 • Takımımızın Şampiyonlar Ligi Maç Programı Belli Oldu12.9.2014

  Son Türkiye Şampiyonu unvanıyla ...

  Devamını Gör

  12.9.2014

  Takımımızın Şampiyonlar Ligi Maç Programı Belli Oldu

  Son Türkiye Şampiyonu unvanıyla 2015 CEV Şampiyonlar Ligi’nde E grubunda mücadele edecek VakıfBank’ın grup maçlarını oynayacağı tarihler belli oldu. Buna göre ilk maçını evinde 13 Kasım 2014 tarihinde Partizan Vizura BEOGRAD’a karşı oynayacak takımımızın programı şu şekilde:

  13.11.2014   20.30 VakıfBank - Partizan Vizura BEOGRAD
  26.11.2014   21.30 (TSİ) Nordmeccanica PIACENZA - VakıfBank
  11.12.2014   20.30 VakıfBank - RC CANNES
  13.01.2015  21.30 (TSİ) RC CANNES - VakıfBank
  21.01.2015   20.30 VakıfBank - Nordmeccanica PIACENZA
  28.01.2015   20.00 (TSİ) Partizan Vizura BEOGRAD - VakıfBank

 • Teşekkürler Başak5.9.2014

  Genel Menajerimiz Başak Koç ile kulübümüzün yolları ayrılmıştır...

  Devamını Gör

  5.9.2014

  Teşekkürler Başak

  Genel Menajerimiz Başak Koç ile kulübümüzün yolları ayrılmıştır. Kulübümüze verdiği hizmetlerden dolayı kendisine teşekkür eder, başarılar dileriz.

  VakıfBank Spor Kulübü

1 ...76 77 78 79 80 81 82 ...108 

VakıfBank Spor Kulübü Voleybol Altyapı Seçmeleri Katılım Formu

Katılacak sporcunun;