Namağlup VakıfBank, Fenerbahçe’ye set vermedi

VakıfBank, deplasmanda Fenerbahçe’yi 3-0 yenerek namağlup liderliğini sürdürdü. Sarı-siyahlılarda Zhu Ting...

Namağlup VakıfBank, Fenerbahçe’ye set vermedi

VakıfBank, deplasmanda Fenerbahçe’yi 3-0 yenerek namağlup liderliğini sürdürdü. Sarı-siyahlılarda Zhu Ting 15 sayıyla galibiyette en önemli rolü oynarken, 12 sayı üreten Gözde Kırdar ve 11’er sayıyla Lonneke Sloetjes ile Milena Rasic de skora büyük katkı yaptı.

Vestel Venus Sultanlar Ligi’nde ilk 7 hafta sonunda namağlup lider konumda bulunan VakıfBank, 8. haftada deplasmanda Fenerbahçe’yi 3-0 yendi. Sarı-siyahlılar mücadeleye Kübra Çalışkan, Zhu Ting, Milena Rasic, Lonneke Sloetjes ve Gözde Kırdar - Gizem Örge ilk altısıyla başladı. VakıfBank, karşılıklı sayılarla geçen ilk setin ikinci teknik molasının ardından kontrolü ele geçirmeyi başardı. Set sonunda 22-18’i yakalayan VakıfBank, seti de 25-21 kazandı.

İkinci sette VakıfBank, birinci teknik molaya 8-4 önde girmeyi başardı. Setin başında yakaladığı farkı koruyan sarı-siyahlılar, set sonunda Kübra ve Zhu’nun sayılarıyla ikinci seti de 25-19 üstün tamamladı ve maçta 2- 0’ı yakaladı. Üçüncü sette de rakibine şans tanımayan VakıfBank, seti 25-18, maçı da 3-0 kazandı. Sarı-siyahlılarda Zhu Ting 15 sayıyla galibiyette en önemli rolü oynarken, 12 sayı üreten Gözde Kırdar ve 11’er sayıyla Lonneke Sloetjes ile Milena Rasic de skora büyük katkı yaptı.

VakıfBank’ın Başantrenörü Giovanni Guidetti maç sonrası yaptığı açıklamada, "Bugün Fenerbahçe’nin eksikleri vardı. Biz de şansımızı iyi kullandık ve 3-0’la sahadan ayrıldık. Takımım bugün güzel oynadı, özellikle manşetlerde yüksek başarı oranımız vardı” ifadelerini kullandı. Galibiyetin ardından Milena Rasic ise “İlk puandan son puana kadar aynı konsantrasyonla oynadık. Bu sebepten dolayı tüm takım arkadaşlarımı ve teknik kadromuzu tebrik ediyorum. 3-0’lık önemli bir galibiyet aldık” dedi.

Devamını Gör
 • VakıfBank 7’de 7 yaptı, liderliğini sürdürdü30.11.2016

  VakıfBank, İdman Ocağı’nı 3-0 yenerek namağlup liderliğini...

  Devamını Gör

  30.11.2016

  VakıfBank 7’de 7 yaptı, liderliğini sürdürdü

  VakıfBank, İdman Ocağı’nı 3-0 yenerek namağlup liderliğini sürdürdü. Sarı-siyahlılarda Lonneke Sloetjes 12 sayıyla galibiyette en önemli rolü oynarken, 11 sayı üreten Kimberly Hill ve 10 sayı alan Kübra Çalışkan da skora büyük katkı yaptı.

  Vestel Venus Sultanlar Ligi’nde ilk 6 hafta sonunda namağlup lider konumda bulunan VakıfBank, 7. haftada evinde İdman Ocağı’nı 3-0 yendi. Sarı-siyahlılar mücadeleye Naz Aydemir Akyol, Lonneke Sloetjes, Cansu Çetin, Kimberly Hill, Özge Nur Yurdagülen ve Kübra Çalışkan - Gizem Örge ilk altısıyla başladı. VakıfBank, ilk setin ilk teknik molasını 8-5, ikinci teknik molasını da 16-14 önde tamamladı. Lonneke Sloetjes ve Kimberly Hill’in 5’er sayıyla ön plana çıktığı ilk seti sarı-siyahlılar 25-23 kazandı.

  İkinci sette VakıfBank’ta Özge Nur ve Kübra da skora katkı yapmaya başlayınca, sarı-siyahlılar ilk teknik molaya 8-3, ikinci teknik molaya ise 16-10’la önde girdi. Setin sonunda rakibinin oyuna ortak olmasına izin vermeyen VakıfBank 25-18’le 2-0 öne geçti.

  Üçüncü sette de rakibine öne geçme şansı tanımayan VakıfBank, seti 26-24, maçı da 3-0 kazandı. Sarı-siyahlılarda Lonneke Sloetjes 12 sayıyla galibiyette en önemli rolü oynarken, 11 sayı üreten Kimberly Hill ve 10 sayı alan Kübra Çalışkan da skora büyük katkı yaptı.

  VakıfBank’ın Başantrenörü Giovanni Guidetti maç sonrası yaptığı açıklamada, "Defansif olarak ortaya koyduğumuz performanstan çok mutlu değilim. İdman Ocağı’nın orta oyuncusu Sanchez ve Kicka iyi oynadı. 3 puan aldık ama oynadığımız oyundan memnun değilim. Bunu takımla da konuşacağım” ifadelerini kullandı.

  Maçta 5 sayı üreten Cansu Çetin ise “Galibiyet serimizi sürdürmemiz açısından önemli bir maçtı. İyi hazırlandık. İdman Ocağı'nın yabancı takviyesiyle daha da güçlendiğini biliyorduk. Ama maçı 3-0 kazanmayı başardık. Bundan dolayı da çok mutluyuz” dedi.

 • VakıfBank'tan müthiş geri dönüş26.11.2016

  VakıfBank, Eczacıbaşı VitrA’yı 2-0 geriye düştüğü mücadelede...

  Devamını Gör

  26.11.2016

  VakıfBank'tan müthiş geri dönüş

  VakıfBank, Eczacıbaşı VitrA’yı 2-0 geriye düştüğü mücadelede 3-2 yendi. Sarı-siyahlılarda Zhu Ting 28 sayıyla galibiyette en önemli rolü oynarken, 17 sayı üreten Milena Rasic ve 16 sayı alan Gözde Kırdar da geri dönüşe büyük katkı yaptı.

  Vestel Venus Sultanlar Ligi’nde 6. hafta maçında VakıfBank, 2-0 geriye düştüğü maçta deplasmanda Eczacıbaşı VitrA’yı 3-2’lik sonuçla mağlup ederek namağlup liderliğini sürdürdü. Sarı-siyahlılar mücadeleye Naz Aydemir Akyol, Gözde Kırdar, Lonneke Sloetjes, Milena Rasic, Zhu Ting ve Kübra Çalışkan - Gizem Örge ilk altısıyla başladı. Maça Eczacıbaşı daha iyi bir başlangıç yaptı ve ilk 2 seti 29-27 ve 25-17 sonuçlarla önde geçti.

  Karşılaşmanın üçüncü setinde VakıfBank olağanüstü bir geri dönüşe imza attı. İstediklerini yapamadığı bölümde 20-10 geriye düşen sarı-siyahlılar bu andan sonra özellikle savunmada çok iyi bir performans gösterdi. Özge Nur’un servisleri, Gözde’nin sayılarıyla oyuna tutunan VakıfBank, 15-2’lik seriyle seti 25-22 kazandı ve durumu 2-1’e getirdi.

  Üçüncü sette yakaladığı ivmeyi dördüncü sete de taşıyan VakıfBank, ilk teknik molayı 8-6, ikinci teknik molayı da 16-11 önde noktaladı. Gözde ve Zhu Ting’in etkin oyunlarını sürdürdüğü sette, sarı-siyahlılar hep kontrolü elinde tuttu. Karşılıklı sayılarla geçen setin son bölümü sonrasında VakıfBank 25-21’le durumu 2-2’ye getirdi.

  Kazananı belirleyecek beşinci sette Eczacıbaşı sayılarla başlasa da Zhu Ting’in sayılarıyla toparlanan VakıfBank seti 15-10, maçı da 3-2 kazandı. Sarı-siyahlılarda Zhu Ting 28 sayıyla galibiyette en önemli rolü oynarken, 17 sayı üreten Milena Rasic ve 16 sayı alan Gözde Kırdar da geri dönüşe büyük katkı yaptı.

  VakıfBank’ın Başantrenörü Giovanni Guidetti aldıkları olağanüstü galibiyet sonrasında "Bu galibiyet için kenardan gelen oyuncularıma teşekkür ediyorum. Bu tamamen her gün çalışmanın ve hiç bir zaman vazgeçmemenin sonucu. Elbette Zhu aldığı sayılarla önemli bir iş çıkardı ama bu galibiyet tek bir oyuncu ile açıklanamaz. Bugün bir kez daha gördük ki VakıfBank asla pes etmez. Skor 2-0 ve 20-10 olana kadar pek çok değişiklik yapıp doğru takımı bulmaya çalıştım. Ama o andan sonra sadece bizim doğru işleri yapmamız yetmezdi. Kaybedecek bir şeyimiz kalmamışken daha rahat oynadığımızı söyleyebilirim. Bir kez tutunduktan sonra oyunu bırakmadık. Tekrar tüm ekibime ve özellikle kenardan gelen oyuncularıma teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 • VakıfBank evindeki ilk maçında set vermedi20.11.2016

  VakıfBank, Vestel Venus Sultanlar Ligi beşinci hafta maçında Beşiktaş’ı...

  Devamını Gör

  20.11.2016

  VakıfBank evindeki ilk maçında set vermedi

  VakıfBank, Vestel Venus Sultanlar Ligi beşinci hafta maçında Beşiktaş’ı 3-0’lık skorla mağlup etti. Sarı-siyahlılarda Lonneke Sloetjes 18 sayıyla galibiyette önemli rol oynarken, 10 sayı üreten Melis Gürkaynak ve 8’er sayıyla Gözde Kırdar ve Kimberly Hill de skora katkı yaptı.

  Vestel Venus Sultanlar Ligi’nde namağlup yoluna devam eden VakıfBank, yeni salonu VakıfBank Spor Sarayı’nda oynadığı ilk karşılaşmada Beşiktaş’ı 3-0’lık sonuçla mağlup etti. Sarı-siyahlılar mücadeleye Naz Aydemir Akyol, Gözde Kırdar, Kimberly Hill, Lonneke Sloetjes, Melis Gürkaynak ve Özge Nur Yurtdagülen - Gizem Örge ilk altısıyla başladı. Setin başında hücumda istediğini yapan VakıfBank, ilk teknik molaya 8-3 önde girdi. Etkili servisleriyle oyunun kontrolünü elinde tutmayı sürdüren sarı-siyahlılar, ikinci teknik molayı 16-9, açılış setini de 25-13 üstün tamamladı: 1-0. İlk sette Melis Gürkaynak 3’ü ace, 2’si blok olmak üzere ürettiği toplam 7 sayıyla öne çıktı.

  Karşılaşmanın ikinci seti karşılıklı sayılarla açılsa da VakıfBank, savunma direncini yükseltip ilk teknik molaya 8-5’lik avantajla girdi. File üstünde etkinliğini sürdüren sarı-siyahlılar ikinci teknik molaya da 16-12’yle önde girdi. Lonneke Sjoetjes’in 7 sayı ürettiği ikinci seti VakıfBank 25-21 kazanıp durumu 2-0’a getirdi.

  Karşılaşmanın üçüncü setinde manşet sorunu yaşayan VakıfBank, ilk teknik molaya 8-5, ikinci teknik molaya da 16-15 geride girdi. Bu andan sonra setin sonunu iyi oynayan sarı-siyahlılar seti 25-21, maçı da 3-0 kazandı. VakıfBank’ta Lonneke Sloetjes 18 sayıyla galibiyette önemli rol oynarken, 10 sayı üreten Melis Gürkaynak ve 8’er sayıyla Gözde Kırdar ve Kimberly Hill de skora katkı yaptı.

  VakıfBank’ta galibiyetin mimarlarından Melis Gürkaynak maçın ardından “Salonumuzdaki ilk maç çok önemliydi. Yeni salonumuzda güzel başlamak istiyorduk ve tribünlerin dolu olması bizi ekstra motive etti. Çok keyifli bir maçtı. Umarım tüm sezon boyunca evimizde böyle güzel maçlar oynarız” dedi.

  VakıfBank’ın Başantrenörü Giovanni Guidetti "Bugün önemli olan kendi salonumuzdaki ilk maçımızda bu kadar harika bir atmosferde oynamaktı. 8 sezondur büyük maçlar haricinde hiç bu kadar dolu bir salon görmedim. Salonumuzdaki ilk maçta kazanmak zorundaydık ve kazandık. Evimizin bu kadar dolu ve taraftarımızın bu kadar coşkulu olması da beni çok çok mutlu etti ” diye konuştu.

 • VakıfBank’tan satranç hamlesi20.11.2016

  Yeni kalesi VakıfBank Spor Sarayı’nı açan VakıfBank Spor Kulübü, bayan voleybolundan sonra satrançta da...

  Devamını Gör

  20.11.2016

  VakıfBank’tan satranç hamlesi

  Yeni kalesi VakıfBank Spor Sarayı’nı açan VakıfBank Spor Kulübü, bayan voleybolundan sonra satrançta da sporcu yetiştirmeye başlıyor. VakıfBank’ın yeni okulunda 5-16 yaş arası gençlere her seviyede eğitim verilmesinin yanı sıra yetişkinlere özel gruplar da satrançseverler için hizmet verecek.

  VakıfBank Spor Kulübü, 30 yılı aşkın süredir desteklediği ve ülkemize 1 Dünya, 2 Avrupa Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu kupası getiren bayan voleybolunun yanına satranç branşını da ekledi. Kulübün yeni tesisi VakıfBank Spor Sarayı’nda açılan okulda 5-16 yaş aralıkları için yeni başlayanlara, orta seviye ve turnuva hazırlık gruplarıyla eğitim verilecek. Bunun dışında yetişkinler için de ayrı bir grup olacak.

  Satranç Okulu’nun açılış töreninde açıklamalarda bulunan VakıfBank Spor Kulübü Başkanı Osman Demren, kendileri için bayan voleybolunun yerinin ayrı olduğunu dile getirirken “Yeni tesisimizle birlikte yeni bir branşa daha destek vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bunun yanı sıra topluma faydalı birey, Türk sporuna yetenekli sporcu yetiştirme vizyonumuz doğrultusunda altyapı çalışmalarımız devam ediyor. Ümit ediyorum ki, tıpkı voleybolda olduğu gibi satrançta da Avrupa ve Dünya Şampiyonu sporcuların gelişimine tanıklık ederiz” diye konuştu.

1 2 3 4 5 6 7 ...78 

VakıfBank Spor Kulübü Voleybol Altyapı Seçmeleri Katılım Formu

Katılacak sporcunun;